آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30346
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  «شورابه» غم درکوهدشت برگزار شد/یادمان کاظم صفرزاده معلم فداکار

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر، تقریبا ۹ ماه پیش بود که خبر گم شدن یک معلم به همراه سه دانش آموزش در امواج سیلاب ناگهانی منطقه ویسیان در گوش اندوه لرستان پیچید. خبری که همه را غمناک کرد خبری که همه را غمناک کرد تا بسیاری از مردم این استان با چشم های خیس […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر، تقریبا ۹ ماه پیش بود که خبر گم شدن یک معلم به همراه سه دانش آموزش در امواج سیلاب ناگهانی منطقه ویسیان در گوش اندوه لرستان پیچید.

  خبری که همه را غمناک کرد

  خبری که همه را غمناک کرد تا بسیاری از مردم این استان با چشم های خیس نگران، وجب به وجب رودخانه ای را به جستجو قدم بزنند که معلمی فداکار و سه دانش آموز معصومش را بلعیده و انگار خیال پس دادنشان را نداشت بالاخره پس از چند روز جنازه اشان در گوشه و کنار رودخانه پیداشد، تا یک تراژدی غمناک برای همیشه دل لرستان را بلرزاند.

  کاظم صفرزاده معلمی فداکار  وقتی می بیند دانش آموزش بیمار است به همراه دو شاگرد دیگرش تن به جاده ای می سپارد که هیچ وقت آن ها را بازنگرداند، متاسفانه بین راه از روی پلی باید رد می شد که ضربه ناگهانی سیلاب آن را شکست و دانش آموزان معصوم با معلمشان را به مصاف نابرابر مرگ فرستاد.

  حالا دیگر صفرزاده نماد یک معلم فداکار لقب گرفته است و نماینده مردم استانی که ایثار و عاطفه در رگ زندگی و تاریخشان جاریست.

  برگزاری یادمان معلم فداکار لرستانی

  صبح پنج شنبه یادمان زنده یاد کاظم صفرزاده با حضور خانواده اش و معلمان کوهدشتی در سالن ارشاد کوهدشت برگزار شد تا یاد و خاطره این معلم فداکار لرستانی گرامی داشته شود.

  روستاهای کوهدشت خاطرات بسیاری از این معلم فداکار در ذهن دارند چرا که وی سال های زیادی را در روستاهای محروم این شهرستان به تدریس پرداخت.

  همسر زنده یاد صفرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که به چنین همسر فداکاری افتخار می کند، می گوید: سه فرزند پسر پنج، ۱۵ساله و ۱۹ ساله دارم که درغم نبودن پدر زندگی می کنند اما با این وجود باید آنها هم مثل پدرشان با افتخار و سربلندی زندگی کنند و افتخار کنند به این که پدرشان باعث سربلندی یک استان شده است.

  وی ادامه می دهد: کاظم در خانه و درمیان فامیل فردی مهربان و بخشنده بود و واقعا همیشه نشان می داد که انسانی بسیار فداکار است.

  همسر معلم فداکار لرستانی: زندگی بدون مرحوم صفر زاده به سختی می گذرد

  همسر معلم فداکار لرستانی ادامه می دهد: زندگی بدون مرحوم صفرزاده واقعا به سختی می گذرد و جای خالی اش با هیچ چیزی پر نمی شود.

  وی از مسئولان می خواهد اسم همسرش را در کتب درسی منتشر کرده و یک مدرسه به نامش کنند تا یاد و خاطره اش همیشه ماندگار شود چرا که کاری که او انجام داد شاید ریزعلی کتاب ها نکرد که سال هاست دانش آموزان نامش را فریاد می زنند.

  همسر زنده یاد صفرزاده از پسر بزرگش می گوید که دانشجوی دانشگاه آزاد است و این که حالا دیگر سرپرست خانواده است و از مسئولان تقاضا دارد دست پسرش را بگیرند و کاری برایش دست و پا کنند.

  «موره خوانی» برای معلم فداکار

  همسر معلم فداکار لرستانی می گوید: از مردم مهربان ویسیان و خرم آباد و تمام کسانی که از سراسر استان زمان حادثه برای پیداکردن جسد همسرم و دانش آموزانش تلاش کردند تشکر می کنم و وقتی این همه پی گیری و همکاری مردم را دیدم غم از دست دادن همسر برایم سبک تر شد و به داشتن چنین هم استانی هایی افتخار می کنم.

  درخلال همایش یادمان معلم فداکار لرستانی آن چه اندوه از دست رفتن این فرهنگی دلسوز را تازه تر کرد اجرای مورخوانی نبی حیدری بود که با خواندن قطعه ای مور این بار درغم یک فرهنگی فداکار و انگار از زبان فرزندان اوخواند: وه کی بکم ناز وه کی بکم تور؟ / نازکیش یکی بی فلک برد وه زور…

  برچسب ها :

  نظرات