آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30278
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر انقلاب سرمایه تیم مذاکره‌کننده بود

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشستی صمیمی با اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و خانواده‌های آنان، مذاکرات هسته‌ای و دستاورد آن را کاری پیچیده و بزرگ در تاریخ کشور دانست و اظهار داشت: تیم هسته‌ای ایران در این مذاکرات در برابر همه قدرت‌ها ایستاد و موفق شد از حقوق ملت ایران قدرتمندانه دفاع و پاسداری […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشستی صمیمی با اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و خانواده‌های آنان، مذاکرات هسته‌ای و دستاورد آن را کاری پیچیده و بزرگ در تاریخ کشور دانست و اظهار داشت: تیم هسته‌ای ایران در این مذاکرات در برابر همه قدرت‌ها ایستاد و موفق شد از حقوق ملت ایران قدرتمندانه دفاع و پاسداری کند.

  وی افزود: کار تیم هسته‌ای و دستاورد آن، نه تنها باعث غرور و افتخار ملت ایران، بلکه همه مؤمنین و دوستداران انقلاب اسلامی شد.

  رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه اعضای تیم هسته‌ای صرفاً براساس وظیفه دینی و ملی در مسیری بزرگ گام نهادند، گفت: کار بزرگی انجام گرفت که باعث شادمانی ملت ایران شد و بی‌تردید ملت پشتیبان تیم هسته‌ای و فرزندان خود می‌باشد.

  روحانی با تقدیر از صبر و همراهی خانواده اعضای تیم هسته‌ای در روند طولانی مذاکرات، اظهار داشت: روزهای بسیار سختی سپری شد، اما اعضای تیم هسته‌ای ما با تسلط بر فن مذاکره و اتکا به علم و دانش، شهامت، اعتماد به نفس بالا و توکل به خدا، دستاورد بزرگی را برای کشور رقم زدند.

  وی همچنین تأکید کرد که حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، سرمایه برای موفقیت بود و موجب شد تا مذاکره‌کنندگان با قدرت بیشتری پای میز مذاکره از حقوق ملت بزرگ دفاع کنند.

  همچنین پیش از سخنان رئیس‌جمهوری محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم هسته‌ای ایران سخنرانی کردند.

  در این سخنان بار دیگر تأکید شد که حمایت‌ها، تشویق‌ها و راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از تیم مذاکره‌کننده به‌همراه پشتیبانی مردم، نقش اصلی در پیشبرد و موفقیت مذاکرات داشت.

  نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به دستاورهای هسته‌ای، فنی، سیاسی و اقتصادی این مذاکرات، گفت: دستاورد اصلی این مذاکرات و موفقیت آن، این موضوع بود که نشان داد می‌توان با رویکرد اعتدالی نشأت گرفته از فرهنگ اسلامی، ایرانی و تشیع، طرف مقابل را ناگزیر کرد که در مقابل موضع حق، سر فرود آورد.

  ظریف وزیر امور خارجه نیز در این نشست با قدردانی از نقش ممتاز رهبر معظم انقلاب اسلامی در هدایت مذاکرات در مسیر درست و تأمین منافع ملی، تصریح کرد: صبر، ریزبینی و دقت، آینده‌نگری و کلان‌نگری رئیس‌جمهور زمینه‌ساز پیشرفت‌های راهبردی در این حوزه بود.

  صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز با سپاسگزاری از رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌خاطر هدایت‌گری‌ها و حمایت‌ها از تیم مذاکره‌کننده، خطاب به روحانی، گفت: عقلانیت، حکمت، شجاعت و مسئولیت‌پذیری رئیس‌‌جمهور ما را تا بالاترین مراحل مذاکرات پیش برد.

  وی با ستایش از جدیت و توانمندی اعضای تیم هسته‌ای، گفت: انتخاب تیم خوب و انسان‌های شایسته باعث شد تا این پرونده به‌خوبی و شایستگی به مقصد برسد.

  عراقچی نیز در این نشست اشاره کرد که تیم هسته‌ای یک تیم یک‌دست و بدون حاشیه بود و همه صادقانه، خالصانه و روان کار کردند و موفق شدند نقش‌هایی را که به آنان واگذار شده بود به‌خوبی ایفا کنند.

  رئیس‌جمهور به‌پاس قدردانی از زحمات اعضای تیم هسته‌ای، هدایایی معنوی را به آنان اهدا کرد و در پایان نیز اعضای تیم هسته‌ای و خانواده‌ آنان با روحانی عکس جمعی گرفتند.

  برچسب ها :

  نظرات