آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30195
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  درایت دهیار روستای سیل زده در جاده چالوس در بیمه خانه های مردم

  آوای شمال/  دهیار با درایت این روستا چند ماه قبل اقدام به بیمه همه منازل مسکونی این روستا تا سقف ۵۰ میلیون تومان کرده و این موضوع اکنون سبب شده تا زیان های ناشی از سیل برای مردم این روستا به طور قابل توجهی در بخش مالی کاهش یابد. خانم طباطبایی روز چهارشنبه در گفت […]

  آوای شمال/  دهیار با درایت این روستا چند ماه قبل اقدام به بیمه همه منازل مسکونی این روستا تا سقف ۵۰ میلیون تومان کرده و این موضوع اکنون سبب شده تا زیان های ناشی از سیل برای مردم این روستا به طور قابل توجهی در بخش مالی کاهش یابد.

  خانم طباطبایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت که با توجه به حادثه خیز بودن منطقه به نظر می رسید که بیمه کردن منازل مسکونی اطمینان خاطر برای مردم روستا به وجود آورد و بر این اساس با کمترین پرداختی سالانه اقدام به بیمه همه منازل مسکونی این روستا شد.

  وی تصریح کرد: منازل مسکونی روستاییان با پرداخت سالیانه ۱۵ هزار تومان برای هر خانه، تا سقف ۵۰ میلیون تومان بیمه شد و امروز بیمه این مبلغ را به هر خانه روستایی پرداخت می کند.

  نحوه عملکرد دهیار روستای سیل زده سیجان می تواند به عنوان الگویی برای دیگر روستاها و شهرها به ویژه در استان حادثه خیز البرز باشد تا از این طریق زیان های ناشی از حوادث طبیعی را به حداقل کاهش دهند.

  خانم طباطبایی با تاکید بر اینکه روستاییان هنوز با مشکلات بسیاری مواجه هستند و امدادرسانی ها نیز ادامه دارد، گفت: روستاها هنوز هم از بحران خارج نشده و مسایل و مشکلات مردم باقی است.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: برخی از اهالی روستا حتی نمی دانستند که خانه هایشان بیمه است و بسیار نگران خسارات وارد به خانه هایشان بودند که با شنیدن اینکه بیمه خسارات آنها را پرداخت می کند، تا حدودی نگرانی آنها برطرف شد.

  دهیار روستای سیجان با تقدیر از همه مسوولان استان البرز به جهت حضور به موقع و رسیدگی و تلاش برای کاهش آلام و مشکلات این روستای سیل زده، گفت: از همه به خاطر امدادرسانی عالی و توجه به مشکلات این روستا تشکر می کنم و تاکید داریم که امدادرسانی ها عالی بوده است.

  بارش باران و جاری شدن سیل در استان البرز در عصر یکشنبه گذشته خساراتی در مناطق مختلف البرز به بار آورد که روستای سیجان در ارتفاعات جاده چالوس بیش از دیگر مناطق از این سیل آسیب دید.

  تا کنون ۸ نفر از اهالی این روستا در اثر سیل جان خود را از دست داده اند و تعدادی نیز مفقود هستند و بیش نیمی از منازل مسکونی این روستا در اثر سیل از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده اند. در این سیل همچنین ۱۰۰ خودرو آسیب کلی دیدند. 

  برچسب ها :

  نظرات