آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30127
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  شاهکار جدید استقلال در نقل و انتقالات لیگ

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایران ورزشی، پیراهن شماره ۸ استقلال پس از پیوستن ریوالدو، بازیکن برزیلی به جمع آبی‌پوشان به این بازیکن رسید. فصل گذشته این پیراهن بر تن پژمان نوری بود و پیش از آن نیز طی سالیان زیادی بر تن مجتبی جباری بود. استقلال بازیکن جدیدی را به […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایران ورزشی، پیراهن شماره ۸ استقلال پس از پیوستن ریوالدو، بازیکن برزیلی به جمع آبی‌پوشان به این بازیکن رسید. فصل گذشته این پیراهن بر تن پژمان نوری بود و پیش از آن نیز طی سالیان زیادی بر تن مجتبی جباری بود.

  استقلال بازیکن جدیدی را به خدمت گرفته که تعریف و تمجید‌های بسیاری از او می‌شود. نام این بازیکن بسیار هم پرطمطراق است. او را باید از این پس ریوالدو صدا بزنیم اما نه آن ریوالدوی مشهور که با پای چپش جادو می‌کرد.

  این ریوالدویی که استقلالی‌ها به خدمت گرفته‌اند با آن ریوالدوی شهیر تفاوتی دارد از زمین تا آسمان. ریوالدوی استقلال از سال ۲۰۰۴ بازی‌های خود را به صورت رسمی در لیگ برزیل آغاز کرده است اما او بازیکن درخشانی نیست و قطره‌ای محسوب می‌شود در دریای بازیکنان برزیل.

  نگاهی به کارنامه بازی‌های ریوالدو نشان دهنده میزان تاثیرگذاری این بازیکن در تیم‌هایی است که از ۱۱ سال پیش تاکنون در آنها عضویت داشته است. ریوالدو طی این سال‌ها مجموعا ۱۱۹ بار در ترکیب تیم‌های خود قرار گرفته که در هر سال به عدد ۱۱ می‌رسد.

  البته در آمار ویکی‌پدیای این بازیکن نوشته نشده که در هر فصل چند دقیقه بازی کرده است اما اگر تصور کنیم که ریوالدو در تمام این ۱۱۹ بازی به طور ثابت در ترکیب تیمش قرار داشته است، باز هم به میانگین شگفت‌انگیزی که خرید او را دال بر اینکه بازیکن شاخصی است تایید کند، نخواهیم رسید.

  ریوالدو همانطور که گفته شد طی همه این سال‌ها به طور میانگین در هر سال ۱۱ بازی و خرده‌ای انجام داده که این تعداد بازی برای بازیکنی که بخواهیم او را خرید شاخصی بدانیم بسیار ناچیز است.

  با نگاهی به تعداد بازی‌های ریوالدو از زمان آغاز دوران بازیگری تا به امروز به این نتیجه می‌رسیم که باشگاه استقلال اقدام به جذب بازیکنی معمولی کرده است. چیزی شبیه به فابیو بالا، رینالدو، دوس سانتوز، گوران لاوره و البته نه بدتر از لیام ردی که کلی خرج روی دست استقلال گذاشت. آنچه می‌بینیم خریدی است در حد بسیار معمولی که بسیار بعید است باری از روی دوش آبی‌ها بردارد.

  تنها فصلی که ریوالدو به خوبی پشت سرگذاشته به حدود ۵ سال پیش برمی‌گردد. روزگاری که در تیم پالمیراس حضور داشت و در یک فصل ۳۱ بار با پیران این تیم در میادین دیده شد.

  قطعا ریوالدو بدتر از دی‌کارمویی که از پرنده فروشی در برزیل رو به بازی فوتبال آورده بود، نیست اما هرگز نمی‌تواند خرید خاصی برای استقلال و شخص مظلومی محسوب شود.

  پیش‌تر مظلومی وقتی در استقلال مربیگری می‌کرد، بازیکنی همچون ساموئل را به خدمت گرفت که یکی از بهترین خریدهای تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شد اما اکنون او دست گذاشته است روی بازیکنی که طی سال‌های متمادی یعنی از ۱۱ سال قبل تاکنون در هر سال میانگینی در حدود همین عدد ۱۱ بازی را از خود بر جا گذاشته است.

  با این حال نزدیکان به استقلال سخت اعتقاد دارند که ریوالدو می‌تواند گزینه منحصر به فردی برای آبی‌ها باشد. آنها ادینیوی برزیلی را که دو بار آقای گل فوتبال ایران شد، مثال می‌زنند و اعتقاد دارند که ریوالدو هم مانند ادینیو کارنامه‌ای درخشان در فوتبال برزیل ندارد اما می‌تواند در لیگ برتر بدرخشد. تحلیلی که شاید یک خوشبینی محض در قبال این بازیکن تازه به خدمت گرفته شده باشد.

  حال باید انتظار کشید و دید ریوالدوی استقلال با چه هیبتی در لیگ ظاهر می‌شود و آیا قادر خواهد بود خواسته هواداران این تیم را به لحاظ فنی تامین کند یا خیر. این شما و این هم ریوالدو.

  بازیکنی که دیروز وقتی از باشگاه استقلال بیرون آمد با انگشت‌های دستش عدد چهار را هم به دوربین‌های عکاسی نشان داد تا عمق استقلالی بودنش را به رخ بکشد…

  آمار ویکی‌پدیای ریوالدو به این شرح است:

  برچسب ها :

  نظرات