آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30124
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  ۱۴ کیلوگرم مواد‌مخدر در محمودآباد طی ۴ ماهه اول سال کشف شد/ کاهش سن اعتیاد و لزوم توجه آموزش‌وپرورش به این معضل

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال نعمت‌الله صلواتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان محمودآباد گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۱۴ کیلوگرم از انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف شد و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند. وی با بیان اینکه از این میزان مواد کشف‌شده […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال نعمت‌الله صلواتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان محمودآباد گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۱۴ کیلوگرم از انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف شد و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

  وی با بیان اینکه از این میزان مواد کشف‌شده تنها ۳۳ گرم ماده مخدر شیشه بوده است، افزود: خوشبختانه مصرف شیشه در جامعه نسبت به سایر موادمخدر کمتر است چون شیشه آثار به‌شدت مخرب و جبران‌ناپذیری دارد که البته باید تلاش کرد تا این میزان نیز به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

  فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: دهیاران و شوراهای‌اسلامی روستاها یکی از طیف‌هایی هستند که می‌توانند در زمینه پیشگیری و جلوگیری از توزیع مواد مخدر نقش اساسی ایفا کنند که در این زمینه تعاملات خوبی صورت گرفته است.

  وی یادآور شد: در حوزه پرورش بوته‌های گراس دهیاران نقش مستقیمی برای شناسایی و خنثی‌سازی این پدیده شوم دارند که اهتمام در این موضوعات نیازمند حصول اخبار توسط آحاد مردم جامعه بوده تا بتوانیم قبل از به‌وجود آمدن مشکلات در این بخش، پیشگیری‌های لازم را انجام دهیم.

  صلواتی با اشاره به اینکه آثار گراس و حشیش به طور مستقیم بر روی مغز انسان است، خاطرنشان کرد: مصرف این قبیل موادها به دلیل اثرگذاری به شدت منفی بر روی افراد، صدمات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند تا حدی که عوارض آن تا سال‌ها پس از ترک آن نیز دیده می‌شود.

  وی در ادامه در حوزه دستگیری افراد معتاد به شیشه و فروشنده‌های آن اظهار کرد: بهترین حالت ممکن پس از دستگیری این افراد اعمال ماده ۱۶ است چرا که حتی اگر یک ماه هم این افراد از جامعه دور باشند باز هم به نفع مردم و خودشان است.

  فرمانده انتظامی محمودآباد با تقدیر از عملکرد انجمن معتادان گمنام عنوان کرد: انجمن معتادان گمنام به عنوان مهمترین بخش فعال در زمینه ترک افراد وابسته به اعتیاد است و به دلیل آموزش‌های خاص که بر فکر و روان افراد تاثیر می‌گذارند، بهترین شیوه ممکن در حال حاضر در موضوع ترک اعتیاد و رهایی جامعه از این پدیده خانمان‌سوز هستند.

  وی در ادامه یادآور شد: متاسفانه سن اعتیاد به شدت پایین آمده و این مهم باید مورد توجه آموزش‌و‌پرورش قرار گیرد تا از بدو ورود کودکان به مدرسه، آگاهسازی لازم در خصوص آثار زیان‌بار استعمال موادمخدر به دانش‌آموزان داده شود..

  صلواتی تصریح کرد: دانشگاه‌ها نیز باید در موضوع موادمخدر حساسیت بیشتری از خود نشان دهند و اگر موارد مشکوکی مشاهده کردند بلافاصله مراتب را به پلیس گزارش کنند.

  صلواتی یکی دیگر از راه‌های پیشگیری در این حوزه را آموزش خانواده‌ها دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین عاملی که می‌تواند در حوزه پیشگیری موثر واقع شود، آموزش خانواده‌ها است و انتظامی شهرستان این آمادگی را دارد تا با برگزاری جلسات آموزشی برای خانواده ها از سوی دستگاه‌های متولی،همکاری لازم را انجام دهد و  مجرب‌ترین کارشناسان را برای آگاه‌سازی خانواده‌ها معرفی کند.

  فرمانده انتظامی محمودآباد در پایان خاطرنشان کرد: مقوله ورزش می‌تواند تا حد زیادی از ورود جوانان و نوجوانان به بیراهه اعتیاد جلوگیری کند و این امر با حمایت مسئولان برای آماده‌سازی زیرساخت‌های ورزشی در روستا‌ها و شهر محقق خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات