آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30108
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  باب‌کردن زبان دیپلماسی در دنیا از دستاوردهای بزرگ مذاکرات هسته‌ای بود/ از آرمان خود دست نمی‌کشیم

  آوای شمال/ حسین زراعتی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای‌شمال در خصوص عملکرد دولت در بحث مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: امروز دنیا به نقطه‌ای رسیده است که حق غنی‌سازی جمهوری اسلامی ایران را حق مسلم ملت دانست و شاهد بودیم در تاریخ ۷۰ ساله شورای‌امنیت، برای نخستین‌بار در جهان حق غنی‌سازی را برای یک کشور به […]

  آوای شمال/ حسین زراعتی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای‌شمال در خصوص عملکرد دولت در بحث مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: امروز دنیا به نقطه‌ای رسیده است که حق غنی‌سازی جمهوری اسلامی ایران را حق مسلم ملت دانست و شاهد بودیم در تاریخ ۷۰ ساله شورای‌امنیت، برای نخستین‌بار در جهان حق غنی‌سازی را برای یک کشور به این روش به رسمیت می‌شناسد.

  معاون فرماندار محمودآباد افزود: در مقطعی از تاریخ نظام، بی‌تدبیری اتفاق افتاد و طی حدود ۶ سال چندین قطعنامه علیه کشورمان صادر شد که هزینه‌هایی نیز برای دولت و ملت در پی داشته است.

  وی با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: مذاکرات و بحث توافق هسته‌ای از آن جهت برای ما حائز اهمیت است که کشوری با زبان مذاکره و دیپلماسی دنیا را متوجه کرد که باید حق طبیعی یک ملت را به رسمت بشناسند و این مهم جز با زبان دیپلماسی امکان‌پذیر نبود.

  زراعتی با اشاره به اینکه جمهوری‌اسلامی هیچ‌وقت آغازگر جنگ نبوده بلکه حکومتی صلح‌طلب است، اضافه کرد: شادی ملت و دولت از آن جهت است که توانسته‌ایم زبان دیپلماسی را در دنیا باب کنیم.

  وی یادآور شد: قدرت‌های استکباری دنیا پروژه ایران‌ستیزی را در دهه‌های اخیر کلید زده بودند اما با توافقات به‌دست آمده، بی‌اساس بودن همه اتهام‌هایشان در افکار‌عمومی دنیا ثابت شد و حال تکلیف ما مشخص است و این آمریکاست که باید در کنگره و در سیاست‌های خود، تکلیفش را مشخص کند.

  زراعتی با بیان اینکه این توافق یک معامله برد-برد بود، اظهار کرد: معامله برد-برد یعنی چیزی می‌دهیم و چیزی می‌گیریم و البته برچیده‌شدن تحریم‌های ناجوانمردانه به پیشرفت اوضاع اقتصادی مملکت نیز کمک می‌کند به طوری که فعالان اقتصادی آمریکایی به دولت خود فشار می‌آورند که جای آن‌ها در بازارهای ایران مشخص شود.

  معاون فرماندار شهرستان محمودآباد در پایان گفت: ما در موضوع توافقات، بدون دست کشیدن از آرمان‌های خود به حقوق مسلم در حوزه هسته‌ای دست پیدا کردیم و انشاالله در این بخش پیشرفت‌های عظیمی را کسب می‌کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات