آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30085
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعزام تروریست از ۷۰ کشور جهان به عراق و سوریه/ اروپا مقصد بعدی تروریست‌هاست

  آوای شمال/  ایورسیه قائم‌مقام وزیر خارجه سوئیس ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار با علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: ایران به عنوان یک بازیگر مهم در منطقه به ویژه بعد از توافقنامه هسته‌ای باید نقش پررنگ‌تری را در ایجاد صلح و امنیت ایفا کند. وی افزود: هرچند که دراین […]

  آوای شمال/  ایورسیه قائم‌مقام وزیر خارجه سوئیس ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار با علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: ایران به عنوان یک بازیگر مهم در منطقه به ویژه بعد از توافقنامه هسته‌ای باید نقش پررنگ‌تری را در ایجاد صلح و امنیت ایفا کند.

  وی افزود: هرچند که دراین میان بعضی کشورها از تفاهم هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ نگرانی‌هایی داشته باشند اما جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در جهت ارتقای توافقات بین‌المللی گام بردارد.

  در ادامه این دیدار و گفت‌وگو نیز علی اکبر ولایتی طی سخنانی تصریح کرد: به نظر بنده بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله سوئیس می‌توانند در حل مسائل منطقه‌ای نقش سازنده‌ای داشته باشند. همچنین می‌توانند در حل بحران‌های موجود در سوریه، یمن، لبنان و مبارزه با تروریسم که نه مسئله منطقه‌ای بلکه یک مسئله جهانی است نقش ایفا کنند.

  وی افزود: تروریسم برای همه کشورهای جهان به ویژه به وجودآوردندگان و حامیان آنها خطرآفرین است.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروز بیش از ۷۰ کشور جهان افرادی به عراق، سوریه برای شرکت در نبرد با دولت مرکزی و منتخب اعزام می‌کنند و حتی از کشورهای اروپایی هم حضور دارند.

  ولایتی تاکید کرد: مبارزه با تروریسم یک وظیفه جهانی است و ما با تشریک مساعی با یکدیگر باید با تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان مبارزه کنیم که البته جمهوری اسلامی ایران همیشه دراین راه پیش قدم بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: اگر امروز با تروریسم به طور قاطعانه مبارزه نشود در مراحل بعدی این تروریست‌ها به اروپا و دیگر مناطق جهان هم نفوذ خواهند کرد.

  وی گفت: ما صادقانه در این راه گام برداشتیم و مصمم هستیم این راه را ادامه دهیم و البته مشارکت سایر کشورها در این امر ضروری است.

   

  برچسب ها :

  نظرات