آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30048
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایران ۱۰۰ فروند هواپیما از روسیه خریداری می‌کند

  آوای شمال/ پایگاه خبری دبکا نزدیک به منابع اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که ایران هفته گذشته سفارش مربوط به خریداری ۱۰۰ فروند هواپیمای سوخت رسان “آی ال ۷۸” را به روسیه داده است تا از این هواپیماها برای کمک به سوختگیری جنگنده های خود در پروازهای میان برد استفاده کرده و مسافت […]

  آوای شمال/ پایگاه خبری دبکا نزدیک به منابع اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که ایران هفته گذشته سفارش مربوط به خریداری ۱۰۰ فروند هواپیمای سوخت رسان “آی ال ۷۸” را به روسیه داده است تا از این هواپیماها برای کمک به سوختگیری جنگنده های خود در پروازهای میان برد استفاده کرده و مسافت پرواز جنگنده های خود را به بیش از ۷۳۰۰ کیلومتر افزایش دهد.

  دبکا مدعی شده است که این قرارداد در تناقض با مفاد توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی است که هفته گذشته در وین به امضای دو طرف رسیده است.

  این هواپیماهای سوخت رسان قادر به سوخت رسانی همزمان به ۶ تا ۸ فروند هواپیمای جنگنده هستند. این قرارداد به راحتی اسرائیل را در تیررس جنگنده بمب افکن های ایران قرار خواهد داد. این قرارداد همچنین نیروی هوایی ایران را از نظر کیفیت و قدرت ظرفیت سوختگیری هوایی، در رتبه بالاتری نسبت به رژیم صهیونیستی قرار خواهد داد.

  دبکا در ادامه ادعا کرده است که در حالی که توافقنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران را تا سال ۲۰۲۰ میلادی حفظ می کند، خریداری این هواپیماها از سوی ایران نقض آشکار این توافقنامه به شمار می رود.

  ایران و قدرت های جهانی سه شنبه ۲۳ تیرماه رسما دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک را اعلام کردند. شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه طی جلسه‌ای قطعنامه‌ای که قطعنامه‌های پیشین ضد ایرانی این نهاد را لغو کرده و تحریم‌ها علیه تهران را برخواهد چید، با ۱۵ رأی موافق و بدون رأی مخالف تصویب کرد.

  برچسب ها :

  نظرات