آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ , Friday 20 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30046
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تشدید اختلاف میان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان درباره توافق ایران

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی حمایت برخی از دموکرات‌ها و در عین حال انتقاد تعدادی از جمهوریخواهان را در روز گذشته (سه‌شنبه) و پیش از جلسه توجیهی مقامات حاضر در مذاکرات به همراه داشت. دیک دوربین، سناتور دموکراتی است که این توافق را […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی حمایت برخی از دموکرات‌ها و در عین حال انتقاد تعدادی از جمهوریخواهان را در روز گذشته (سه‌شنبه) و پیش از جلسه توجیهی مقامات حاضر در مذاکرات به همراه داشت.

  دیک دوربین، سناتور دموکراتی است که این توافق را راه‌حلی جامع برای موضوع تسلیحات هسته‌ای با ایران خواند که به آمریکا و متحدانش اجازه خواهد داد تا مانع از اقدامات تروریستی گروه داعش در خاورمیانه و دیگر نقاط شوند.

  جان باراسو، یکی از اعضای جمهوریخواه اوباما را به مجبور ساختن کنگره به موافقت با این توافق متهم کرد که خود اوباما نیز توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به اعطای امتیازات زیاد به ایران مجبور شده بود.

  کسب حمایت از سوی ۳۴ نفر از اعضای سنا و ۱۴۶ نفر از اعضای مجلس نمایندگان به اوباما این اطمینان را خواهد داد که این توافق سرانجام به تصویب برسد و اظهارات دوربین در حمایت از اوباما نقش زیادی داشته است.

  سناتورهای دیگر آمریکایی احتمالا طی روزهای اتی و پس از جلسات توجیهی جان کری و ارنست مونیز موضع خود را تعیین خواهند کرد و دراینخصوص تصمیم‌گیری خواهند نمود.

  نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا از جان کری وزیر خارجه، ارنست مونیز وزیر انرژی و جک لیو وزیر خزانه داری آمریکا دعوت کرده است تا در دو نشست استماع با دموکراتها در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه شرکت کنند.

  کری و مونیز در مذاکرات طولانی بین ۱+۵ و ایران حضور مستقیم داشته اند. “جک لیو” نیز قرار است در صورت اجرای نهایی توافقنامه هسته ای، لغو تحریم ها علیه ایران را رهبری کند.

  این دو نشست استماع به صورت محرمانه برگزار خواهد شد. پلوسی حمایت خود را از توافق هسته‌ای ایران اعلام کرده و از سایر دموکرا‌ت‌ها نیز خواسته است تا از این توافق حمایت نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات