آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29827
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمله نظامی نیاز به هیاهو ندارد/خوشحالی آمریکایی‌ها از انجام ندادن حماقت حمله نظامی

  آوای شمال/ عزت‌الله یوسفیان‌ملا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، اظهار کرد: آنها تعبیر خود را از توافق دارند و نوشته‌ایی که در اختیار ما قرا گرفته تعبیر دیگری است، باید گزاره‌برگی ارائه شود تا واقعیتی از توافق در اختیار باشد. یوسفیان با بیان اینکه آنها بیشتر از ما […]

  آوای شمال/ عزت‌الله یوسفیان‌ملا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، اظهار کرد: آنها تعبیر خود را از توافق دارند و نوشته‌ایی که در اختیار ما قرا گرفته تعبیر دیگری است، باید گزاره‌برگی ارائه شود تا واقعیتی از توافق در اختیار باشد.

  یوسفیان با بیان اینکه آنها بیشتر از ما به این مذاکرات احتیاج داشتند، افزود: تحرکات بعضی از کشورهای ۵+۱ بعد از توافق، این امرا را به همه ثابت کرد.

  نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درحالی که هنوز این توافق توسط کشور آنها مورد بررسی و تایید قرار نگرفته است، تیم‌های اقتصادی آنها به ما هجوم آوردند، آلمان نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار مبادله ‌تجاری با ما داشت که با وجود تحریم تا ۷٫۱ میلیارد دلار کاهش یافت، قطعا برای کشوری با بنای اقتصادی همچون آلمان این رقم بسیار بالاست.

  یوسفیان با تاکید بر اصول بنیادی انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: مبارزه با اسرائیل از اصول نظام است، زمانی می‌توانند مطرح کنند که ایران متعهد شد با اسرائیل کاری نداشته باشد که دیگر اصول نظام یعنی دفاع از مستضعفین، دیگر رنگی نداشته باشد.

  وی با بیان اینکه تاکنون شورای امنیت قطعنامه‌های یک‌طرفه بسیاری را صادر کرده است، تاکید کرد: شورای امنیت هیچ‌گاه اعتبار جهانی خود را لحاظ نکرد و همیشه جانب ابر قدرت‌ها را گرفت، این قطعنامه‌ نمی‌تواند معیار و مبنا باشد، اگر قطعنامه در چارچوب نوشته وین نباشد مخدوش است و لازم‌الجرا نیست زیرا ما با ۵+۱ توافق کردیم با همان متنی که آمده است، حال اگر شورای امنیت پا را فراتر بگذارد و پیش‌نویسی که شاید خلاف واقعیت توسط آمریکا ارائه شود را به تصویب برساند، یک‌بار دیگر ماهیت خود را بر جهانیان ثابت خواهد کرد.

  نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که گفته‌های مسئولان آمریکا بعد از مذاکرات وین مصرف داخلی دارد، بیان کرد: جمهوری‌خواهان هم خواستار توافق هستند اما در ظاهر مخالفت می‌کنند و برای آن شرط  می‌گذارند تا به دمکرات‌ها برگ برنده برای انتخابات آتی ندهند.

  یوسفیان با بیان اینکه در آمریکا تنها رای مردم ملاک نیست، اضافه کرد: آنها رای الکترال دارند که همان بزرگان، خان‌ها و روسای طائفه‌ها هستند، اگر اوباما را پیروز این توافق اعلام کنند قطعا دمکرات‌ها رای اکثریت را در انتخابات آینده خواهند داشت.

  وی گفت: صحبت از گرینه نظامی لاف زدن است، در ۸ سال هجوم عراق تمام کشورها چه مستقیم و چه غیرمستقیم در این جنگ حضور داشتند اما در پایان حتی یک متر از خاک ایران را نتوانستند تصاحب کنند.

  نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استکبار از توان دفاعی و موشکی ما می‌ترسد، حصار آهنین اسرائیل تا چه حدی توان مقابله با موشک‌های ما را دارد، اگر آنها قصد حمله به ایران را داشتند در زمان دیوانه‌ایی همچون بوش، که ایران در محاصره کامل نظامی بود این کار را می‌کردند، نه حال که به لطف نفوذ معنوی و سیاسی ایران در منطقه حتی آن متحدان خود را هم ندارند.

  یوسفیان، اوباما را شاه سطان حسین تاریخ خواند و گفت: رئیس جمهور آمریکا، قدرتی در تصمیم‌گیری‌ها ندارد، آنکه می‌خواهد بزند هیاهو نمی‌کند و میزند، آمریکایی‌ها از اینکه تا به حال همچین حماقتی نکردند خوشحالند.

  وی با اشاره به سیاست‌های کلی نظام که توسط رهبر انقلاب ابلاغ شد، بیان کرد: اگر فرمان مقام معظم رهبری اجرا شود هیچ‌گاه کشور دچار رکود نمی‌شود، باید همانطور که در فناوری نظامی مقاوم بودیم در اقتصاد هم دیوارها را در مقابل ورود بی‌رویه کالا بالا ببریم و نگاه‌مان به تولید داخلی باشد.

  نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گره زدن همه مشکلات به تحریم‌ها اشتباهی بود که حال باید جوابگوی آن باشند.

  یوسفیان با بیان اینکه تحریم اقتصادی نمی‌تواند بیش از ۳۰ درصد در این کاهش رشد اقتصادی تاثیرگذرا باشد، افزود: بسیاری از کالاها ربطی به تحریم ندارند مثل مرغ و گوشت و بسیاری از اقلام کشاورزی، دو سال پیش بیماری برای طیور وارد ایران شد و همه شاهد بودند و کاری نکردند تا این اواخر که دیدی چه بلایی بر سر تولیدکننگان طیور استان آوردند.

  وی با بیان اینکه تحریم‌ها از زمان کارتر و گلینکتون تا به حالا وجود داشت، تصریح کرد: نباید نگاه ما به آن‌طرف باشد چون کمکی از آنها نخواهد آمد، بهتر بود دولت بهانه‌هایی همچون نبود نقدینگی، فساد بانکی، وجود رانت و سوء‌استفاده را در کنار واژه تحریم قرار می‌داد تا چنین روزی با ابطال تحریم‌ها بتواند جوابگو باشد.

  این حقوقدان اضافه کرد: اینکه آمریکا اعلام کند با رفع تحریم، بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار پول به کشور باز خواهد گشت و دولت خودمان رقم کمتر از ۲۷ میلیارد را اعلام می‌کنند که صحیح نیست، اگر همین رقم اعلام شده توسط دولت هم واقعی باشد باید برای آن برنامه داشت، برنامه‌ای در جهت تولید داخلی نه واردات بی‌رویه.

  یوسفیان تاکید کرد: کشوری را که ۱۰ میلیون جوان بی‌کار دارد نباید بی‌برنامه رها کرد و اینکه گفته شود جوانان باید به‌دنبال خود اشتغالی باشند اشتباه است.

  وی در پایان با بیان اینکه بخشی از وظیفه دولت ایجاد اشتغال برای جوانان است، تاکید کرد: فارق‌التحصیلان علوم انسانی همچون ادبیات نمی‌توانند برنامه‌ایی برای خود اشتغالی داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات