آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29822
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  شورایعالی امنیت ملی و مجلس از منابع اصلی قدرت کشور و توان موشکی دست برنمی‌دارند

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با تأکید بر این موضوع که مذاکرات ایران با ۱+۵ صرفا در حوزه هسته‌ای بوده است، اظهار داشت: بعضی‌ها اینگونه تصور می‌کنند که توافق هسته‌ای باعث می‌شود ایران در حوزه دفاعی و امنیت ملی تسلیم خواسته طرف غربی شود. درحالی که […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با تأکید بر این موضوع که مذاکرات ایران با ۱+۵ صرفا در حوزه هسته‌ای بوده است، اظهار داشت: بعضی‌ها اینگونه تصور می‌کنند که توافق هسته‌ای باعث می‌شود ایران در حوزه دفاعی و امنیت ملی تسلیم خواسته طرف غربی شود. درحالی که اینگونه نخواهد بود.

  وی در ادامه با بیان اینکه مباحث امنیتی و دفاعی کشور به هیچ وجه قابل مذاکره نیست، گفت: مسائل امنیت ملی و تمامیت ارضی کشور به هیچ‌وجه قابل کوتاه‌ آمدن و مسامحه نیست. این درحالی است که مذاکرات اصلا در این حوزه نبوده است.

  کلانتری با اشاره به سوء استفاده طرف غربی و آمریکایی از مذاکرات هسته‌ای، گفت: از طرف ایران به صراحت اعلام شد که مذاکرات صرفا در حوزه هسته ای است و بالطبع مذاکره در حوزه موشکی و دفاعی قابل پذیرش نیست.

  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران ادامه داد: اتفاقاً روح توافق باید عکس وضعیت کنونی (که همراه با محدودیت توان موشکی و دفاعی ما است) باشد و در آن برداشته شدن تمام تحریم ها از جمله تحریم های تسلیحاتی باشد.

  وی با تاکید بر این موضوع که جمهوری اسلامی به هیچ وجه تسلیم این خواسته طرف مقابل برای محدود شدن توان موشکی کشورمان نمی‌شود، گفت: قطعا مجلس و شورای عالی امنیت ملی بخاطر یک توافق در حوزه هسته‌ای از منابع اصلی قدرتمان ازجمله توان موشکی دست برنمی‌دارند. البته تا امروز توافقی امضا نشده است و برای الزام‌آور شدن متن جمع بندی مذاکرات، باید در مجلس و شورای عالی امنیت ملی به تصویب برسد.

   

  برچسب ها :

  نظرات