۱۰ کوهنورد گرفتار در توفان و سیلاب نجات یافتند

چاپ

آوای شمال/ سید مصطفی مرتضوی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این کوهنوردان شامل پنج کوهنورد جانباز ایرانی و پنج کوهنورد تبعه کشور ترکیه هستند که در کوه های دماوند بر اثر بارندگی شدید از روز گذشته مسیر را گم کرده بودند که صبح امروز با کمک امداد گران هلال احمر نجات یافتند.

این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: این کوهنوردان در زمان حاضر همراه با امدادگران در حال بازگشت از محورهای کوهنوردی البرز هستند.

مرتضوی در رابطه با وقوع توفان و سیلاب در روستای فیجان منطقه ارنگه در جاده چالوس پایین تر از سد کرج نیز اظهارداشت: بر اثر وقوع این توفان در شب گذشته سه تن در سیلاب جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، باد شدید و وقوع توفان همراه با رگبار و رعد و برق، عصر یکشنبه بسیاری از مناطق البرز و تهران را در نوردید .خبرها حاکی از مسدود شدن برخی راه ها و بروز خسارت های جانی و مالی این این توفان است.

به عنوان مثال فرماندار ساوجبلاغ از خسارت دیدن ۳۵ خط برق و خاموشی در برخی مناطق شهری و روستایی این شهرستان در پی وقوع تندباد و توفان عصر یکشنبه خبر داد.

معاون استاندار وفرماندار ویژه کرج گفت که شمار قربانیان حادثه سیل شب گذشته جاده چالوس به هشت تن افزایش یافت. استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج نیز با سنگین خواندن خسارت های جانی و مالی ناشی از سیل عصر یکشنبه در این کلانشهر، اظهارداشت: تاکنون جسد چهار تن از قربانیان سیل پیدا شده است.

همچنین فرمانداران نظرآباد و طالقان اعلام کردند که در محاصره سیل قرار گرفتن و بسته شدن برخی راه های روستایی و قطع برق مهمترین خسارت ناشی از تندباد و توفان عصر یکشنبه در این دو شهرستان بوده است.