آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29715
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  فرانسه، قهرمانی که جنگ کرد نه معجزه

  آوای شمال/ به گزارش “ورزش سه”، شب گذشته در دیدار نهایی لیگ جهانی والیبال فرانسه موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر صربستان را شکست دهد تا قهرمانی عجیب خود را رقم بزند. با توجه به آمادگی ایتالیا، میزبانی برزیل، هماهنگی آمریکا و نتایج لهستان کمتر کسی شانس حضور در فینال را به صربستان و فرانسه […]

  آوای شمال/ به گزارش “ورزش سه”، شب گذشته در دیدار نهایی لیگ جهانی والیبال فرانسه موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر صربستان را شکست دهد تا قهرمانی عجیب خود را رقم بزند. با توجه به آمادگی ایتالیا، میزبانی برزیل، هماهنگی آمریکا و نتایج لهستان کمتر کسی شانس حضور در فینال را به صربستان و فرانسه می داد اما این دو تیم با جنگدنگی به فینال راه پیدا کردند و بسیاری از این معادلات را برهم زدند.


  شاید معجزه برای این دو تیم کافی نبود و جنگجویی هم باید چاشنی کار می شد تا از بین این همه تیم آماده به فینال رفت. این نیمه نهایی لیگ جهانی یکی از سخت ترین و حساس ترین دوره های زمانی والیبال در چند سال اخیر بوده است چرا که تمام بازی های این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ به پایان رسید و تک امتیازات تکلیف برنده را مشخص می کردند. هیچ تیمی نسبت به تیم دیگری برتر نداشت و این اشتباهات جزئی بودند که نتیجه را عوض می کرد. مهم تر از همه اینکه در تمام بازی های نیمه نهایی تیم برنده ۲ بر صفر از حریف پیش می افتاد و بعد بازی ۲ بر ۲ مساوی می شد و باز تیمی که پیش بود نتیجه را می برد.

  ستاره های زیادی در این دوره از لیگ جهانی حضور داشتند که دست بر قضا آماده و مثل همیشه بودند اما آنها هم نتوانستند مقابل جنگ تیم های با انگیزه کاری برای تیم شان انجام دهند. این موضوع دلیلی روشن داشت و آن المپیک بود. همیشه جذاب ترین لیگ جهانی ها دوره های قبل از المپیک است که تیم ها خودشان را برای این رویداد مهم آماده می کنند. اگر تماشاگران امسال یک لیگ جهانی زیبا را دیدند به این دلیل بود که تیم ها آماده مسابقات انتخابی المپیک هستند و هدف اصلی آن رقابت هاست اما اثراتش در لیگ جهانی هم نا خودآگاه دیده می شود. همیشه سخت ترین دوره های لیگ جهانی همان سال قبل از المپیک است و این دوره هم از قاعده پیروی کرد اما قهرمان تیمی شد که نشان دهنده جنگندگی و برنامه ریزی بود نه معجزه چرا که معجزه یک بار اتفاق می افتد اما فرانسوی ها از دسته پایین تر آمدند و جام را فتح کردند.


  در لیگ جهانی ۲۰۱۵ تیم ها همه آماده بودند، ستاره های درخشیدند، تاکتیک های نو به والیبال معرفی شد اما پیش بینی ها درست از آب درنیامد چرا که المپیک در راه است.

  برچسب ها :

  نظرات