آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29684
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  ثبت‌نام ۱۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در محمودآباد/ معلمان شهر و روستا در یک سطح قرار دارند

  آوای شمال/ محمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال از تشکیل شورای راهبردی کلاس اول ابتدایی در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: ۵۰۰ نفر از والدین دانش‌آموزان اول ابتدایی در ۴ پایگاه آموزشی شهرستان، به منظور آشنایی با اهداف آموزش و پرورش، یادگیری فرایندی، تغییرات ارزشیابی، همکاری و همیاری اولیا در مدارس مورد […]

  آوای شمال/ محمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال از تشکیل شورای راهبردی کلاس اول ابتدایی در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: ۵۰۰ نفر از والدین دانش‌آموزان اول ابتدایی در ۴ پایگاه آموزشی شهرستان، به منظور آشنایی با اهداف آموزش و پرورش، یادگیری فرایندی، تغییرات ارزشیابی، همکاری و همیاری اولیا در مدارس مورد آموزش قرار گرفتند و برای آن‌ها گواهی صادر شد.

  وی افزود: با همکاری شبکه بهداشت شهرستان و در قالب پایگاه سنجش، تاکنون ۳۱۸ نفر از دانش آموزان بدو ورود به ابتدایی، در بخش‌های مختلف پزشکی مورد تست و ارزیابی قرار گرفتند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان اجرا حدود ۱۲۰۰ دانش‌آموز در این طرح شرکت کنند.

  مدیر آموزش‌وپرورش محمودآباد در خصوص زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اظهار کرد: اکثر دانش‌آموزان شهرستان محمودآباد برای سال جدید تحصیلی ثبت‌نام کردند و تعداد اندکی از دانش آموزان ورودی اول ابتدایی و افرادی که جا‌به‌جایی مدارس انجام می‌دهند، ثبت‌نام آن‌ها به تأخیر افتاد که توصیه می‌شود هرچه زودتر برای این امر اقدام کنند.

  رضایی افزود: یکی از مشکلات اساسی در حوزه ساماندهی دانش‌آموزان در مدارس، اصرار خانواده‌های روستایی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس سطح شهر است که البته در این خصوص طرح محدوده‌بندی کاملاً رعایت شده است.

  وی با اشاره به بکارگیری معلمان مجرب در شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: معلمانی که در روستاها و شهر تدریس می‌کنند، همگی از سطح بالای علمی برخوردار هستند و تحصیل دانش‌آموزان در روستاها و شهر از نظر کسب دانش، تفاوتی با یکدیگر ندارد.

  مدیر آموزش‌و‌پرورش محمودآباد تصریح کرد: مدارس دوره ابتدایی شهرستان در دو گروه تفکیک شدند، یعنی در بعضی مدارس پایه‌های اول، دوم و سوم و در دیگر مدارس دانش‌آموزان پایه‌‌های چهارم، پنجم و ششم تحصیل می‌کنند.

   رضایی درباره اخذ هزینه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس گفت: اولیاء دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدارس دولتی از پرداخت وجه نقد معاف بوده و هیچ مدیری حق دریافت پول از دانش‌آموزان و اولیا را ندارد.

  مدیر آموزش‌و‌پرورش محمودآباد در پایان گفت: امسال حدود ۱۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی، ۷۲۸۰ دانش‌آموزِ پایه ابتدایی، ۲۹۳۸ دانش‌آموز متوسطه اول و ۱۶۱۲ دانش‌آموز متوسطه دوم در شهرستان محمودآباد تحصیل می‌کنند که این آمار با توجه به تعداد ثبت‌نام‌ها تا امروز به‌دست آمده و قطعا این تعداد افزایش پیدا می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات