آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29670
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمایت نماینده دلواپس مذاکرات ژنو و لوزان از تیم مذاکره کننده/ روند مذاکرات وین به خوبی طی شد

  آوای شمال/ حسین نجابت ،نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای به خبرنگار نامه نیوز گفت: تلاش تیم هسته‌ای به ویژه آقای ظریف بدون شک قابل تقدیر و تشکر است و روند مذاکرات به خوبی طی شد. تیم مذاکره کننده در اویل کار مقداری به آمریکا خوش بین بود […]

  آوای شمال/ حسین نجابت ،نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای به خبرنگار نامه نیوز گفت: تلاش تیم هسته‌ای به ویژه آقای ظریف بدون شک قابل تقدیر و تشکر است و روند مذاکرات به خوبی طی شد. تیم مذاکره کننده در اویل کار مقداری به آمریکا خوش بین بود و حالت دوستانه بیشتری داشت تا یک تقابل جدی و بنابراین در توافق ژنو ما از مذاکرات راضی نبودیم .

  وی اظهار داشت: بعد از ژنو لوزان مطرح شد و چون مبتنی بر ژنو بود، ابهام زیادی در آن وجود داشت و ما راضی نبودیم ،اما بعد از باگشت و تاکیدات رهبرانقلاب در مورد مذاکرات هسته‌ای، آنها سفت و محکم بروی مواضع خودشان ایستادند و جواب هم داد.

  نجابت با بیان اینکه تیم هسته ای بی شائبه آن چیزی را که داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و این تلاش آنها قابل تقدیر و تشکرات فردی است گفت: امیدواریم آنچه که نوشته شده است را نیز به خوبی در اجرا پیاده کنیم ،زیرا در تمامی مراحل غربی‌ها با ماشین سنگین رسانه ای خودشان فضاسازی می کنند. چندین بار ما ناخوادآگاه در حال افتادن در دامان رسانه ای آنها بودیم. نمونه آن تفاهم لوزان بود. یعنی وقتی مذاکرات در لوزان شروع شد آنها نسبت به این مذاکرات اظهار تردید و دبه کردند و یکی از افراد تیم مذاکره کننده ما فریب رسانه ای خورد و گفت باید توافقنامه لوزان عینا اجرایی شود در صورتیکه ما نسبت به لوزان ایراد داشتیم. این در حالی است ما در توافق وین منافع بیشتری را به دست آوریم. و این منافع برای ما بیشتر از لوزان است .

  وی تاکید کرد: در دوسه هفته اخیر تمامی افراد تیم مذاکره کننده ما محکم بروی اصول ایستادند و آمریکایی ها نیز از آن چیزی که الان نوشته شده است نیز فراتر رفتند و دیدیم در یک لحظه آمریکایی ها شرایط ما را پذیرفتند اما اوباما دبه کرد و هر لحظه امکان داشت مذاکرات به شکست روبرو شود که در اثر مقاومت و گفتگوها و محکم صحبت کردن تیم ما آنها شرایط ایران را پذیرفتند.

  این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: در سطح بین الملل چون رسانه در اختیار غربیان است لذا کار ما فوق العاده سخت است و با ماشین پرقدرت رسانه ای طرفیم .

  وی در پاسخ به اینکه وقتی ما ابزار رسانه ای قوی نداریم آیا نباید درگیری های داخلی بین گروههای مختلف کمتر شود گفت:یکی از نقاط قوت ما درداخل کشور علی رغم اختلاف سلیقه داشتن یک رویکرد مشترک در قبال مذاکرات البته به صورت عمومی بود زیرا خرد ریزهای این وسط دیدگاه‌های مخالفی داشتند و انتقاداتی نیز دارند .

  نجابت گفت:دولت در برهه‌ای نمی‌خواست از قدرت مجلس حداقل برای چانه زنی استفاده کند در صورتیکه در انتهای کار این موضوع با تدبیری که در مجلس صورت گرفت این موضوع اتفاق افتاد و مصوبه مجلس کمکی برای تیم مذاکره کننده برای چانه زنی شد که این نقدها منصفانه بود البته ما توهین ها و بددهنی ها را نمی پذیریم .

  برچسب ها :

  نظرات