آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29652
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  انتقاد استاندار مازندران از جاری‌شدن هزاران متر مکعب آب سطحی به دریا و سرمایه‌گذاری نکردن برای مهار آب‌ها

  آوای شمال/  ربیع فلاح در آیین نخستین برداشت مکانیزه شالی برنج در روستای اسبوکلا شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: اگر زیرساخت‌های کشاورزی به ویژه مهار آب‌های سطحی، یکپارچه‌سازی و زهکشی حل و فصل شود، کشاورزان می‌توانند کشت‌های چند باره را داشته باشند. وی با بیان اینکه کشاورزی استان به نسبت ظرفیت و استعداد تولیدات محصولات، فاصله […]

  آوای شمال/  ربیع فلاح در آیین نخستین برداشت مکانیزه شالی برنج در روستای اسبوکلا شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: اگر زیرساخت‌های کشاورزی به ویژه مهار آب‌های سطحی، یکپارچه‌سازی و زهکشی حل و فصل شود، کشاورزان می‌توانند کشت‌های چند باره را داشته باشند.

  وی با بیان اینکه کشاورزی استان به نسبت ظرفیت و استعداد تولیدات محصولات، فاصله زیادی دارد، افزود: با بالا رفتن ضریب تولید، درآمد کشاورزان تا سه برایر قابل افزایش است.

  استاندار مازندران به مشکل خشکسالی و کمبود بارش باران در سال زراعی جاری و مشکلاتی که برای شالیکاران به‌وجود آمده است، اشاره کرد و ادامه داد: این درحالی است که در طول سال هزاران متر مکعب آب سطحی به دریا سر ریز می شود.

  این مسئول با اشاره به کشت مکانیزه ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران  تاکید کرد و گفت: در حال حاضر کشاورزان پیشرو تا سه برابر بیشتر از متوسط تولیدات محصولات کشاورزی تولید می‌کنند و اگر به زیرساخت‌های کشاورزی مازندران توجه می شد، ضریب اشتغال نیز در این بخش افزایش می یافت.

  فلاح با پیش بینی تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن شلتوک برنج در سال جاری، گفت: زمین های کشاورزی و فروش محصولات آن به مثابه کارخانه های مهم هستند که باید همواره برای حفظ و توسعه آن برنامه ریزی کنیم.

  وی به نقش و اهمیت تولیدات کشاورزی مازندران در امنیت غذایی کشور اشاره و اضافه کرد: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، یکپارچه سازی و زهکشی اراضی و تامین آب کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد.

  استاندار مازندران خواستار تدوین برنامه منسجم و هماهنگ برای توسعه کشاورزی در مازندران شد و بیان کرد: الحمدلله با کاهش استفاده از سموم و مبارزه بیولوژیک غذای سالم‌تری در سفره مردم قرار می‌گیرد.

  نخستین برداشت مکانیزه شالی برنج با حضور استاندار مازندران و معاون وزیر جهاد کشاورزی در سطح ۱٫۵ هکتار از اراضی شالیزاری روستای اسبوکلای شهرستان فریدونکنار انجام شد.

  برچسب ها :

  نظرات