آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29640
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  شهیدِی که شبیه آیت‌الله خامنه‌ای بود/تصاویر

  آوای شمال/ شهید حجت‌الاسلام سیدرضا کامیاب در سال ۱۳۲۹ در روستای نوده از توابع گناباد دیده به جهان گشود و با توجه به اینکه پدر شهید از اهالی منبر و روحانیت بود، تربیت وی نیز براساس آموزه‌های قرآنی شکل گرفت. در سن ۱۳ سالگی شهید کامیاب به حوزه علمیه گناباد ورود پیدا کرد و در کنار […]

  آوای شمال/ شهید حجت‌الاسلام سیدرضا کامیاب در سال ۱۳۲۹ در روستای نوده از توابع گناباد دیده به جهان گشود و با توجه به اینکه پدر شهید از اهالی منبر و روحانیت بود، تربیت وی نیز براساس آموزه‌های قرآنی شکل گرفت.

  در سن ۱۳ سالگی شهید کامیاب به حوزه علمیه گناباد ورود پیدا کرد و در کنار اساتید برجسته تربیت حوزوی وی صورت گرفت، چند سالی در آنجا ادامه تحصیل داد و در نهایت به حوزه علمیه مشهد مقدس آمد.

  آمدن وی به حوزه علمیه مشهد مقدس مصادف با مبارزات شدید شاهنشاهی بود و از آنجایی که مبارزه حق بود و کلام الهی از لسان حضرت امام جاری شد خواه یا ناخواه هر انسان آزاده‌ای جذب به این مسیر انقلابی و دینی شد.

  * زندگی نامه شهید حجت الاسلام سید رضا کامیاب به قلم پدر

  شهید مظلوم حجت الاسلام سید رضا کامیاب متولد نوده میرمحراب، بر اثر حادثه ای که در نوده به وی وارد شد (روزی در دامنه کوه یک سر ریسمان را به کمر خود بسته و یک سر ریسمان را به گردن الاغ بسته بود و الاغ او را سه کیلومتر از دامنه کوه به ده کشیده و تمام لباس و گوشت و پوست وی را مجروح ساخت و جراحت مهمی به سر وی وارد شد.) یک سال در گناباد و مشهد تحت معالجه بود و بعد در حرم امام هشتم (ع) دخیل شد و از امام هشتم (ع) شفا گرفت.

  وی به حوزه علمیه گناباد رفته و نزد حجت الاسلام نصیری بزرگ، چند سال مشغول تحصیل بود. سپس به مشهد منتقل شد و در حوزه علمیه نزد آیت الله خامنه ای و آقای شیرازی و آقای طبسی مشغول به تحصیل علوم دینی گردید. او در فریمان ازدواج نمود و در تمام دوره تحصیل مشغول کسب فضیلت و مبارزه بود. او از یازده سالگی تا ۳۰ سالگی مشغول تحصیل علم و مبارزه در راه امام و اسلام بوده است و لحظه ای به کاری دیگر نپرداخته است.

  قبل از انقلاب، او همیشه تحت تعقیب و فشار رژیم پهلوی بود که مأمورین سازمان امنیت به منزل وی هجوم برده و اعلامیه و نوار و رساله توضیح المسائل امام خمینی (ره) را از خانه شهید کشف کردند ولی شهید چون توفیق انقلابی داشت به مبارزه خود ادامه می داد. در خط اسلام و امام بود و به تمام شهرهای کشور ایران برای تبلیغ سفر می کرد و در پخش اعلامیه و نوار و رساله امام کوشا بود.

  حتی در کشور سعودی، در مکه مکرمه و مدینه منوره سخنرانی کرد و در مورد شرق و غرب افشاگری نمود، هدف او صدور انقلاب بود تا این که در شهرهای ایران و خارج مورد شناسایی مأموران ضد انقلاب قرارگرفت. او مسئول آموزش حزب جمهوری اسلامی بود و خدمت می کرد تا این که در یکی از روزهای ماه رمضان بعد از خروج از حزب جمهوری اسلامی خراسان به طرف منزل می رفت که در سر دوراهی راه آهن مشهد به وسیله منافقان آمریکایی به شهادت رسید.

  محل دفن آن شهید در حرم جدش امام هشتم (ع) در دارالزهد متبرکه است. شهید از خود همسر و پنج فرزند و پدری نابینا و مادری پیر و سه برادر و دو خواهر برجای گذاشت. و اینجانب پدر پیر و از کار افتاده شهید کامیاب و مادر وی به شهادت آن شهید افتخار می کنیم، چون در راه اسلام و خدا شهید شده است.

  والسلام و علیکم ورحمه الله و برکاته

  پدر پیر شهیدِ مظلوم سید علی کامیاب

  به تاریخ ۶۳/۳/۲

  برچسب ها :

  نظرات