آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29631
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کاهش ۲۰ درصدی باران در مازندران/تنش کم‌آبی در بین ۲۰ هزارهکتار اراضی کشاورزی مازندران

  آوای شمال/ دلاور حیدرپور در جمع کشاورزان فریدونکناری در این شهرستان، اظهار کرد: ۱۵۰۰ هکتار از ۲۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران به زیر کشت نرفت و همچنین ۷۰۰ هکتار از این اراضی خشک شدند. وی افزود: ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در تنش خشکی قرار دارد و با تلاش مسئولان ۲۲ […]

  آوای شمال/ دلاور حیدرپور در جمع کشاورزان فریدونکناری در این شهرستان، اظهار کرد: ۱۵۰۰ هکتار از ۲۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران به زیر کشت نرفت و همچنین ۷۰۰ هکتار از این اراضی خشک شدند.

  وی افزود: ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در تنش خشکی قرار دارد و با تلاش مسئولان ۲۲ حلقه چاه حفر و تجهیز کردیم و همچنین برای رفع این مشکل بزرگ، ۴ دستگاه موتور پمپ نیز خریداری کردیم.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه در مبازره با آفت و بیماری سال خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم، بیان کرد: در سال گذشته سطح مبارزه با کرم ساقه‌خوار ۱۶۰ هزار هکتار بود که این مقدار در سال جدید به ۳۰ هزار هکتار رسید و این مبارزه همچنان ادامه دارد، همچنین ۳۰ هکتار مبارزه بیولوژیکی در سطح استان داشته‌ایم و تقاضا نیز ادامه دارد.

  این مسئول با بیان به اینکه نیاز آبی ما مستقیماً به جریان آب رودخانه‌ها بستگی دارد و در مازندران ذخیره آبی کم است، خاطرنشان کرد: امسال با کاهش ۲۰ درصدی بارندگی در مازندران روبه‌رو بوده‌ایم.

  حیدرپور با اشاره به اینکه در مرحله نخست امسال حدود ۴۰ میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون، تسهیلات تخصیص یافته است، ادامه داد: در سال گذشته تسهیلات بخش مکانیزاسیون ۷۰ میلیارد تومان بوده است.

  وی از وجود ۲۲۶۰ دستگاه کمباین مخصوص دروی برنج در استان مازندران خبر داد و اذعان کرد: ۷۵ درصد برنج استان به صورت مکانیزه برداشت می‌شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۱۶۶۵ دستگاه نشاکار نیز در مازندران وجود دارد، گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه دروگر نیز در استان وجود دارد و این عوامل با توسعه بخش مکانیزاسیون علاوه بر کاهش سختی کار موجب کاهش هزینه نیز می‌شود.

  این مسئول از توزیع ۹۹۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات در مازندران خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با اعتبارات امسال امیدواریم با سرعت بخشیدن به توزیع ماشین‌آلات سرعت مکانیزاسیون را افزایش دهیم.

  برچسب ها :

  نظرات