آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29579
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پروژه خط لوله صلح مهرماه آغاز بکار می‌کند/ ظرف ۲ سال آینده از ایران گاز دریافت می‌کنیم

  آوای شمال/ «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان امروز در نشستی خبری با اشاره به جمع بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران با شش قدرت‌ جهانی گفت: دولت پاکستان که از مدت‌های طولانی با چالش‌های بحران انرژی روبرو است، از نتایج مذاکرات که همانا احتمال اجرایی شدن مسئله خط لوله صلح است، استقبال […]

  آوای شمال/ «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان امروز در نشستی خبری با اشاره به جمع بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران با شش قدرت‌ جهانی گفت: دولت پاکستان که از مدت‌های طولانی با چالش‌های بحران انرژی روبرو است، از نتایج مذاکرات که همانا احتمال اجرایی شدن مسئله خط لوله صلح است، استقبال می‌کند.

  وی افزود: ظرف ۲ سال آینده یعنی در سال ۲۰۱۷ پاکستان می‌تواند با تکمیل خط لوله صلح از ایران گاز دریافت کند.

  عباسی تصریح کرد: خط لوله واردات گاز از ایران قرار است ظرف ۳۰ ماه به بهره برداری برسد و کار بر روی این پروژه از یک اکتبر برابر با نهم مهرماه سال جاری آغاز می‌شود.

  وزیر نفت پاکستان تأکید کرد: توافق ایران با غرب از هر نظر به نفع پاکستان است و همکاری‌های ۲ کشور نه تنها در زمینه انرژی بلکه در زمینه‌های تجاری و اقتصادی نیز گسترش می‌یابد.

  وی با اشاره به اینکه بزرگترین مانع تکمیل خط لوله صلح تحریم‌‌های بین‌المللی علیه ایران بود، افزود: با واردات گاز از این کشور سایر مشکلات پاکستان مانند کمبود برق نیز حل خواهد شد.

  به گفته شاهد خاقان عباسی، نباید جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران را به عنوان پیروزی یک طرف یا شکست طرف مقابل تفسیر کنیم به نظر من به نتیجه رسیدن این مذاکرات به سود تمام کشورهای منطقه و غرب می‌باشد.

  عباسی بیان کرد: در دنیای امروز اقتصاد و پیشرفت همه کشورها وابسته به یکدیگر است بنابراین با انزوا طلبی نمی‌توان به شکوفایی اقتصادی دست پیدا کرد و ایران نیز از همین اصل پیروی کرده است.

  وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان همچنین گفت: برخی مشکلات به ویژه خط لوله گاز صلح که طی چند سال گذشته بین ایران و پاکستان کلید خورده بود، بزودی حل خواهد شد.

  پروژه خط لوله گاز ایران و پاکستان (IP) در دوران ریاست جمهوری سابق پاکستان، «آصف علی زرداری» به امضا رسانده بود اما به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، پاکستان این پروژه را اجرایی نکرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات