آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29573
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  توافق هسته‌ای ایران پیروزی دیپلماتیک ایران در عرصه بین‌المللی است

  آوای شمال/ به نقل از فارس: «مختار غباشی»، نائب رئیس مرکز عربی مطالعات سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره در خصوص جمع‌بندی مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین اظهار داشت: ایران در به رسمیت شناختن برنامه هسته‌ای خود موفق شد و این پیروزی دیپلماتیک  ایران در سطح بین المللی است. وی افزود: […]

  آوای شمال/ به نقل از فارس: «مختار غباشی»، نائب رئیس مرکز عربی مطالعات سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره در خصوص جمع‌بندی مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین اظهار داشت: ایران در به رسمیت شناختن برنامه هسته‌ای خود موفق شد و این پیروزی دیپلماتیک  ایران در سطح بین المللی است.

  وی افزود: این توافق از شدت تنش‌ها و سعی برخی کشورها و در راس آن عربستان برای دستیابی به سلاح هسته‌ای می‌کاهد چرا که رژیم آل سعود اعلام کرده بود اگر پرونده هسته‌ای ایران حل نشود به دنبال سلاح هسته‌ای می‌رود و توافقی هم با روسیه برای دستیابی به انرژی مسالمت‌آمیز هسته‌ای منعقد کرده است.
  تحلیلگر سیاسی مصر گفت: توافق وین اعتراف به پیوستن ایران به باشگاه قدرمتمندان هسته‌ای جهان است و از این پس ایران قدرت منطقه‌ای است که نباید آن را نادیده گرفت.

  غباشی تصریح کرد: جهان عرب هم در مرحله پیش رو قبل از اینکه فرصت‌ها را از دست بدهد باید اختلاف و شکاف بین یکدیگر را رفع کند چرا که ایران با توافق اخیر روابط خود را بخصوص با روسیه تقویت می‌کند و آمریکا نیز از این پس نمی‌تواند ایران را نادیده بگیرد و ایران مهم‌ترین بازیگر منطقه‌ای در روزهای آتی خواهد بود.
  تحلیلگر مصری ادامه داد: موضع صهیونیست‌ها در قبال توافق ایران و قدرت‌های بزرگ جهان برای آنهایی که از همان ابتدا پیگیر مذاکرات بودند مساله قابل انتظاری است، چرا که اسرائیل درصدد بود به هر شکلی مانع پیروزی پرونده هسته‌ای ایران شود و بارها تکرار کرده که این توافق بدترین توافق در طول تاریخ خواهد بود و از هیچ تلاشی برای سنگ‌اندازی در مسیر دستیابی ایران و کشورهای غربی به توافق هسته‌ای فروگذاری نکرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات