آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29501
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فرهنگی
 •   

  وصیت‌نامه نخستین شهید غواص شناسایی‌شده

  آوای شمال/ به نقل از سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، پیکر مطهر شهید سید جلیل میری‌ورکی از شهدای غواص عملیات کربلای ۴ در منطقه ام‌ الرصاص، چندی پیش به همراه ۱۷۵ غواص شهید به میهن اسلامی بازگشت و نخستین شهید از ۱۷۵ غواص شهید بود که هویتش شناسایی شد. در وصیت‌نامه کوتاه این شهید […]

  آوای شمال/ به نقل از سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، پیکر مطهر شهید سید جلیل میری‌ورکی از شهدای غواص عملیات کربلای ۴ در منطقه ام‌ الرصاص، چندی پیش به همراه ۱۷۵ غواص شهید به میهن اسلامی بازگشت و نخستین شهید از ۱۷۵ غواص شهید بود که هویتش شناسایی شد.

  در وصیت‌نامه کوتاه این شهید والامقام که چند روز قبل از شهادتش به نگارش درآمده است و مرکز اسناد ایثارگران به مناسبت رجعت پیکر مطهر این شهید مظلوم غواص گزیده آن را منتشر کرده، آمده است:

  راه پدر را به بچه هایم بیاموزید که همانا راه حسین (ع) است، امام را تنها نگذارید و پشتیبان اسلام باشید، می‌خواستم قبرم در خاک پاک «ویکان» باشد، ولی از آنجایی که زمستان است و سخت، هر جایی که خودتان خواستید دفنم کنید.

  هویت پیکر مطهر یکی از ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن که در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسیده‌اند و پیکر آنها با دستان بسته بعد از گذشت ۲۹ سال از شهادتشان در یک گور دسته جمعی در ابوفلوس تفحص شد، چندی پیش احراز شد.

  شهید سیدجلیل میری ورکی فرزند سید قاسم یکی از خط شکنان عملیات کربلای ۴ بود که در منطقه ام‌الرصاص به شهادت رسیده است.

  او متولد ششم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران است.
  وی اعزامی لشکر ۲۵ کربلا بود که در جبهه به عنوان یک تک تیرانداز فعال بود و به عنوان خط شکن کربلای ۴ در این عملیات اسیر و سپس در کنار دیگر خط شکنان و غواصان این عملیات به شهادت رسید.

   

  برچسب ها :

  نظرات