آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29409
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  احمدی‌نژاد تعادل روانی نداشت/روحانی باید گفت‌وگوی ملی را در درون نظام راه‌اندازی کند/هر فردی در فتنه ۸۸ بود باید رد صلاحیت شود

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، کارگزاران مازندران عصر دوشنبه در یکی از هتل‌های مرکز استان مازندران در همایشی که منجر به معرفی اعضای حزب کارگزاران منتهی شد، گرد هم آمدند. کارگزاران مازندران برای داغ کردن تنور برنامه خویش از مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران دعوت کردند. محمدحسین مرعشی صحبت خویش را با موفقیت هنوز مشخص نشده […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، کارگزاران مازندران عصر دوشنبه در یکی از هتل‌های مرکز استان مازندران در همایشی که منجر به معرفی اعضای حزب کارگزاران منتهی شد، گرد هم آمدند.

  کارگزاران مازندران برای داغ کردن تنور برنامه خویش از مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران دعوت کردند.

  محمدحسین مرعشی صحبت خویش را با موفقیت هنوز مشخص نشده بحث توافق هسته‌ای آغاز کرد و نوید صحبت مستقیم روحانی با مردم درباره مذاکرات هسته‌ای را داد.

  وی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای رو به پایان است، ادامه داد: پس از اتمام مذاکرات دولت به‌طور مستقیم با مردم سخن می‌گوید.

  سخنگوی حزب کارگزاران خاطرنشان کرد: بخث مذاکرات هسته‌ای یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین موضوع عرصه سیاسی کشور بعد از انقلاب است.

  مرعشی با بیان اینکه تجربه ملت‌های دیگر نشان داد که هر کشور در ذیل اصل هفت شورای امنیت واقع شد نتوانست به سلامت از این معبر عبور کند، گفت: کشوری مثل لیبی مجبور شد تمام تاسیسات هسته‌ای خود را در مرحله مقدماتی باز کند و به کشور ثالث بفرستد ولی مسئله‌ای هسته‌ای این کشور حل و فصل نشد.

  احمدی‌نژاد برای کشور زحمت ایجاد کرد

  وی که دلخوشی از دولت قبل نداشت، بحث احمدی‌نژاد را در بین مسائل هسته‌ای پیش کشید و به گفت‌وگوی خودش با سفیر ژاپنی اشاره کرد و افزود: در این دیدار بحث هسته‌ای ایران با این کارشناس مطرح شد که بنده با وجود اختلاف نظر با دولت به‌دلیل غیرت ملی از نظام حمایت کردم.

  سخنگوی حزب کارگزاران اضافه کرد: این سفیر ژاپنی معتقد بود که احمدی‌نژاد زحمت زیادی برای کشور در بحث هسته‌ای کشید ولی بنده در پاسخ به این کارشناس بحث رفتار دوگانه آمریکا در قبال مسئله هسته‌ای را مطرح و از نظام دفاع کردم.

  مرعشی بیان کرد: به سفیر ژاپن گفتم هند و پاکستان دو کشور در آسیا هستند که دارای بمب اتمی هستند و اسرائیل هنوز معاهده منع گسترش سلاح هسته‌ای را امضا نکرد ولی ایران با وجود امضاء معاهده همچنان مورد تنگ‌نظری آمریکا و ایادی آنها قرار دارد.

  وی یادآور شد: سفیر ژاپن به ما گفت که این کشور برای دریافت تائیدیه از شورای نگهبان در بحث هسته‌ای ۲۵ سال تلاش کرد و آژانس همه کشور ژاپن را برای اثبات اینکه این کشور به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیست، شخم زد تا تحریم این کشور رفع شد.

  سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه خاطرنشان کرد: رئیس جمهور ایران در یک مقر بین‌المللی توافقات بین‌المللی را کاغذ پاره‌ای بیش نمی‌داند و این موضوع برای کشور زحمت ایجاد کرد.

  شاهکار موضوع هسته‌ای در دولت خاتمی رقم خورد

  مرعشی در ادامه اقدامات دولت خاتمی در موضوع هسته‌ای را به‌عنوان شاهکار مدیریت اعلام و بیان کرد: در دولت خاتمی با کارشناسی روحانی پرونده هسته‌ای ایران به نقطه‌ای رسیده بود که این پرونده می‌توانست به شورای امنیت نرود، اقدام احمدی‌نژاد در قبال مسئله هسته‌ای، کشور را به جایی رساند که ما یا باید تسلیم می‌شدیم و یا اینکه زندگی در شرایط سخت را بپذیریم.

  سیاست جلیلی در مذاکرات با هدف فضاسازی برای انتخابات بود

  وی به سیاست جلیلی در مدیریت مذاکرات هسته‌ای نیز انتقاد کرد و گفت: جلیلی فکر می‌کرد می‌تواند با مطرح کردن بحث برد برد در مذاکرات بغداد نظر مردم را به نفع خودش در انتخابات تغییر دهد، در صورتی که در این مذاکرات مطرح شده بود ایران با محدود کردن غنی‌سازی می‌‌تواند قطعات هواپیما را دریافت کند ولی بحث تحریم نفتی و بانکی همچنان پابرجا بود.

  سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه به انتخابات سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: مردم در انتخابات سال ۹۲ مرد کارآزموده را به‌عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند.

  مرعشی یادآور شد: با انتخاب روحانی صحنه بین‌المللی عوض شد و کشور در شرایطی در مذاکرات هسته‌ای قرار گرفت که نه تسلیم شد و نه در شرایط سخت قرار است زندگی کند.

  وی اضافه کرد: روحانی با انتخاب افراد مناسب در بحث مذاکرات هسته‌ای با گفت‌وگو مسئله هسته‌ای ایران را حل و فصل کرد، نه عقب‌نشینی کردیم و تحریم را پشت‌سر گذاشتیم و مواضع کشور نیز در مذاکرات هسته‌ای حفظ شد.

  سخنگوی حزب کارگزاران ادامه داد: وقتی کار به اهلش در مذاکرات واگذار شود کارمان ساده می‌شود و نتیجه سیاست صحیح رفع مشکل برای کشور است.

  افراد خردمند از هر دو طیف باید وارد مجلس شوند

  مرعشی بحث مذاکرات هسته‌ای را به موضوع انتخابات مجلس نیز کشاند و گفت: از مذاکرات هسته‌ای درس بگیریم و در آینده نزدیک در انتخابات مجلس شورای اسلامی افرادی را به مجلس بفرستیم که صاحب خرد باشند، بحث اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح نیست افراد خردمند از هر دو طیف وارد مجلس شوند.

  احمدی‌نژاد تعادل روانی نداشت

  وی با کنایه به مسئله انتخابات احمدی‌نژاد در دوره قبل، بیان کرد: در برخی مواقع به دلیل عدم تعقل‌گرایی ممکن است فردی در مسند قرار گیرد که در موضوع تعادل روانی دچار مشکل باشد.

  سخنگوی حزب کارگزاران یادآور شد: از مسئله هسته‌ای در کشور باید درس بگیریم، قرار بود در بحث هسته‌ای ایران زندگی سختی داشته باشد، مورد تهدید قرار بگیریم، علیه کشور ما جنگ صورت گیرد ولی با مدیریت صحیح و با انتخاب فرد خردمند همه این خطرات از بیخ گوش کشور رد شد.

  شایسته‌ترین دیپلمات‌ها برای مذاکرات انتخاب شدند

  مرعشی با تحصین افراد انتخاب‌شده از جانب روحانی در مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: روحانی شایسته‌ترین دیپلمات‌ها را برای مذاکرات فرستاد و توانست نتیجه بگیرد.

  وی در صحبت‌های خود به محدودیت‌هایی که دولت در انتخاب افراد برجسته اقتصادی برای رفع مشکل کشور وجود دارد نیز اشاره کرد و با این سئوال به صحبت‌های خود ادامه داد و گفت: آیا روحانی می‌تواند برای رفع مشکل اقتصادی کشور از افراد برجسته اقتصادی کشور استفاده کند؟

  روحانی باید گفت‌وگوی ملی را در درون نظام راه‌اندازی کند

  سخنگوی حزب کارگزاران با اعلام اینکه دولت برای انتخاب افراد خبره با محدودیت‌هایی مواجه است، افزود: ده‌ها و صدها سیاستمدار در کشور با پول مردم آموزش دیدند ولی به‌دلیل دخالت‌های سیاسی از حضور در عرصه‌های سیاسی محروم هستند.

  مرعشی در ادامه با دیکته کردن سیاست حزب کارگزاران به دولت، گفت: روحانی باید گفت‌وگوی ملی را در درون نظام راه‌اندازی کند، چه طوری می‌توانیم با بسیاری از کشورهای قدرتمند مذاکره کرده و نتیجه بگیریم ولی در داخل کشور برای گفت‌وگو دچار مشکل هستیم.

  وی اضافه کرد: ایران نخستین کشوری است که توانست از ذیل بند هفت شورای امنیت به سلامت عبور کند.

  سخنگوی حزب کارگزاران دوباره با حالتی دستوری گفت: روحانی به اتکا و حمایت از مردم باید بحث گفت‌وگوی داخلی را در کشور راه‌اندازی کند.

  کلمه فساد جوابگوی فجایع دولت گذشته نیست

  مرعشی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد کشور با سلیقه تنگ‌نظرانه اداره شود، دوباره افرادی در کشور حاکم می شوند که باید به حال مملکت افسوس خورد.

  وی با حمله به احمدی نژاد، گفت: کلمه فساد جوابگوی فجایع دولت گذشته نیست، کسی آمد بدون مجوز ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیارد دلار پول نفت را گرفت و به کشور برنگرداند و چپاول کرد، این فرد دلالی نکرد، اصل پول را خورد.

  سخنگوی حزب کارگزاران ادامه داد: وزیر نفت چرا اجازه این اقدام را داد، رئیس بانک مرکزی چرا در این مورد پاسخگو نیست چرا در این باره جواب نمی‌دهند.

  همچنین محمدحسین مرعشی دوشنبه‌شب در نشست خبری حزب کارگزاران استان مازندران در پاسخ به سئوالی درباره بحث صلاحیت‌ها، اظهار کرد: در بحث تایید صلاحیت‌های کاندیداها توصیه ما عمل به قانون است.

  شورای نگهبان اصل را بر صلاحیت نداشتن کاندیداها نگذارد

  وی تصریح کرد: صلاحیت‌ها در قانون ذکر شده است، اگر فردی صلاحیت قانونی نداشته باید رود شود، از نظر قانون افرادی که داری پرونده خاص هستند نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند، بعضی از دوستان اصل صلاحیت را احراز کردند اما بعضی اعضای شورای نگهبان، اصل را بر این گذاشته‌اند که فرد صلاحیت ندارد و باید صلاحیت فرد را احراز کنند و این حرف قشنگی نیست، ما می‌گوییم شرایط را باید احراز کرد.

  فضای عمومی تهران در اختیار اصلاح‌طلبان است

  سخنگوی حزب کارگزاران با اصلاح طلب خواندن بیشتر تهرانی‌ها، خاطرنشان کرد: فضای عمومی تهران در اختیار اصلاح‌طلبان است، در انتخابات ۸۸ این موضوع اثبات شد و رأی سال ۸۸ تهران با ما بود، اصولگراها نیز باید کار کنند که با کار بیشتر و با خدمت بیشتر فضا را در اختیار بگیرند.

  مرعشی در پاسخ به این سئوال که احتمال اینکه بیشتر کرسی انتخابات در اختیار حزب کارگزران قرار گیرد، گفت: دنبال عدد خاصی برای حزب کارگزارن در مجلس نیستیم، علاقه‌مند هستیم افرادی در مجلس قرار گیرند که مدافع منافع مردم باشند، مردم قدرت انتخاب داشته و رقابت جدی بین داوطلبان در انتخابات داشته باشیم.

  وی درباره استانی شدن انتخابات نیز گفت: این موضوع فعلا منتفی است ولی در صورت اجرا منجر به تقویت احزاب می‌شد.

  ممنوع‌التصویر بودن خاتمی روی کاهش آرای اصلاح‌طلبان تأثیر می‌گذارد

  سخنگوی حزب کارگزاران درباره ممنوع‌التصویر بودن خاتمی، بیان کرد: همین موضوع می‌تواند در کاهش آرا موثر باشد، خاتمی ممنوع التصویر است ولی ممنوع النفوذ نیست ما با محدودیت‌ها عادت کردیم با محدودیت زندگی کردیم و در همین محدودیت نیز نگذاشتیم کشور سقوط کند.

  هر فردی در فتنه ۸۸ بود باید رد صلاحیت شود، فتنه را احمدی‌نژاد شروع کرد

  مرعشی درباره بحث تایید و یا رد صلاحیت فتنه‌گران درسال ۸۸، خاطرنشان کرد: هر فردی در فتنه ۸۸ بود باید رد صلاحیت شود، فتنه را احمدی‌نژاد شروع کرد، نظام را گرفتار و دچار مشکل کرد، همه را نسبت به هم بدبین کرد در کشور بین نیروهای همسو و غیرهمسو، بین سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی و اطلاعاتی اختلاف ایجاد کرد، باید با همه مسببان فتنه با محاکمه برخورد شود.

  وی در ادامه درباره رفع مشکلات اقتصادی کشور گفت: رفع تحریم‌ها پیش نیاز رفع مشکلات است، در حال حاضر امکان صادرات نفت به مقدار مورد نیاز وجود ندارد.

  سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه به فعالیت در یک پروژه پتروشیمی در استان محل زندگی خویش نیز اشاره کرد و گفت: پروژه پتروشیمی را که در حال حاضر پیگیری می‌کنم برای انتقال ادوات دچار مشکل هستیم، ۱۰ سال است که این پروژه برای راه‌اندازی منتظر رفع تحریم است؛ اقتصاد باید درون‌زا و برون‌گرا باشد.

  برچسب ها :

  نظرات