آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29358
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  از بی‌معنی بودن فقر در مازندران تا درگیری با رفسنجانی

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، از انتقاد به باز نشدن پای روحانی به مازندران تا دو جداره بودن پنجره‌های شورای شهر ساری؛ دفاع مقدس ۸ ساله و بی‌سرانجامی پارک موزه دفاع مقدس مازندران با تلاش ۱۲ ساله؛ غم‌انگیز بودن فعالیت در حوزه فرهنگ؛ ناخوش بودن هوای فرهنگی؛ واگذاری روند احداث تالار بزرگ ساری لنگ موافقت […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، از انتقاد به باز نشدن پای روحانی به مازندران تا دو جداره بودن پنجره‌های شورای شهر ساری؛ دفاع مقدس ۸ ساله و بی‌سرانجامی پارک موزه دفاع مقدس مازندران با تلاش ۱۲ ساله؛ غم‌انگیز بودن فعالیت در حوزه فرهنگ؛ ناخوش بودن هوای فرهنگی؛ واگذاری روند احداث تالار بزرگ ساری لنگ موافقت وزیر ارشاد؛ روی سخنم به استاندار مازندران است؛ برای مازندران چه کردید؟؛ کلید حل مشکلات روی میز مدیران نه در مذاکرات؛ فرهنگی که فعالیت عمرانی گره آن شده است؛ بی‌معنی بودن فقر در مازندرانی که گیاه در شکاف آسفالت آن سبز می‌شود؛ ضرورت با هم بودن برای حل مشکلات؛ توسعه اصفهان و شیراز به دلیل کلان‌نگری از جمله مباحثی بود که یک‌شنبه‌شب در نخستین نشست مجمع کمیسیون‌های فرهنگی شوراهای اسلامی استان مازندران در دفتر نماینده ولی فقیه در استان مطرح شد، در این جلسه اعضای شورای شهر ساری به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

  مسعود پیری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری که ظاهرا میزبانی این نشست با وی بود، در سخنانی بیان اینکه کارهای عمرانی تا زمانی که پیوست فرهنگی نداشته باشد مقبولیت عمومی پیدا نمی‌کند، گفت: آموزش شهروندی، مطالبه‌گری و مشارکت آگاهی از مواردی است که محور فعالیت کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری را در بر می‌گیرد.

  وی با اعلام اینکه در حال حاضر هفت سرای تداوم در این شهر به عنوان مرکزی برای شنیده‌شدن مردم، حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی آنها و آموزش الگوی زندگی درست و اصولی راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: در مباحث فرهنگی نیازمند دسته‌بندی‌های کار گروهی با مشارکت مردم در بخش‌های سلامت و بهداشت و ورزش هستیم که در این بخش نیز تاکنون موفقیت‌های زیادی حاصل شده است.

  سخنران بعدی این نشست احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بود که وی با تعریف از اثر ماندگار استاد فرشچیان در تابلوی عصر عاشورا گفت: اثرگذاری کار فرهنگی نیازمند هنر هنرمندان است که گاهی مواقع با یک اثر نقش‌آفرینی گسترده‌ای به همراه دارد.

  وی یکی از کارهای بر زمین‌مانده فضای فرهنگی در استان را احداث تالار فرهنگی در ساری عنوان کرد و گفت: این طرح که از ۱۰ سال پیش عملیات اجرایی آن شروع شده بود هم‌اکنون ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که علاقه‌مندی برای تکمیل این طرح از سوی شهرداری و شورای شهر ساری وجود دارد و برای تحقق این مسئله در حال رایزنی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای واگذاری اجرای این تالار توسط مجموعه شهرداری و شورای شهر ساری هستیم.

  به گزارش بلاغ، زمانی که سخن جاودانی به این مرحله رسید، آیت‎الله طبرسی نیز در سخنانی با بیان اینکه باید از جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این مجوز گرفته شود، گفت: توانمندی فراوانی در مجموعه شهرداری ساری وجود دارد.

  عاید شدن سهم ساری از گردشگری فقط دپوی زباله، ختم شدن ۹ مورد از درخواست‌های شهروندان به شورای شهر برای اشتغال، تعطیلی پروژه‌های بزرگ در استان، نداشتن هیچ نامی در صنعت توریست، بی‌حجابی و بدحجابی، افزایش طلاق و هزاران مسائل فرهنگی از مواردی بود که توسط سیدمسعود مدینه یکی از اعضای شورای شهر ساری به‌عنوان معضلات استان مطرح شد و وی خود با طرح سئوالی حل همه این مشکلات را در کلید روی میزی دانست که باید با تدبیر مسئولان حل شود.

  این عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه در این بخش روی سخنم در این بخش با استاندار مازندران به‌عنوان شخص نخست استان است که چرا هنوز پای رئیس‌جمهور به مازندران با وجود زحمات و آرای زیادی که مردم مازندران به وی دادند باز نشده است، اضافه کرد: در این استان در دولت تدبیر و امید به جز افتتاح پروژه پرورش ماهی، چه پروژه بزرگی افتتاح شده است که شایسته مردم مازندران باشد.

  وی با انتقاد از طولانی شدن روند احداث پارک موزه در استان نیز ادامه داد: در حوزه فرهنگی نیز هشت سال دفاع مقدس را داشتیم اما احداث پارک موزه دفاع مقدس ۱۲ سال به درازا کشیده است.

  اعظم السادات حسینی عضو شورای شهر بهشهر نیز در این نشست با اشاره به اینکه گره‌های عمرانی، جای فعالیت‌های فرهنگی را گرفته است، گفت: به‌عنوان عضو شورای شهر باید به خودمان متذکر شویم که آیا در مدت فعالیت خود در این سمت به آنچه که در بروشورهای تبلیغاتی برای توسعه فرهنگی بیان کرده‌ایم، عمل شده است.

  نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در توصیه‌ای به اعضای حاضر در این نشست بر ضرورت رعایت تقوا تاکید کرد و خطاب به اعضای شورای شهر گفت: شما به‌عنوان کسانی که از مردم برای فعالیت تاییده گرفتید باید در عمل و گفتار بسیار دقیق باشید.

  طبرسی محرومیت مازندران را ۳۵ ساله خواند و علت پیشرفت استان‌های اصفهان و شیراز را کلی‌نگری مسئولان آن برشمرد و افزود: تا زمانی که در این استان بخشی نگری وجود داشته باشد توسعه میسر نمی‌شود.

  وی حل همه مشکلات موجود در استان را توسط استاندار منطقی ندانست و افزود: برای تبیین محروم بودن استان به عنوان نمونه با رئیس جمهور وقت آقای هاشمی رفسنجانی نیز درگیر شدیم که محرومیت مازندران بسیار شدید است و مازندران فقط محدود به چند شهر ساحلی نیست.

  طبرسی در پایان با تاکید بر ضرورت برگزاری نشست اعضای این مجمع به صورت ماهانه گفت: تا زمانی که خط‌کشی‌های بین مسئولان وجود داشته باشد توسعه محقق نمی‎شود.

  برچسب ها :

  نظرات