آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29350
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رقص، کنسرت و اختلاط در دانشگاه‌ها با هدف سیاسی سقوط علمی انجام می‌شود

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، «محمد ـ ع» دانشجوی جامعه شناسی یکی از دانشگاه‌های مازندران در واکنش به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، ضمن اشاره به دغدغه های معظم‌له نسبت به اوضاع فرهنگی دانشگاه‌ها اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت روحانی عده‌ای که زمانی به دنبال تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها بودند و به تعبیر […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، «محمد ـ ع» دانشجوی جامعه شناسی یکی از دانشگاه‌های مازندران در واکنش به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، ضمن اشاره به دغدغه های معظم‌له نسبت به اوضاع فرهنگی دانشگاه‌ها اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت روحانی عده‌ای که زمانی به دنبال تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها بودند و به تعبیر رهبر می‌خواستند در دانشگاه دیوار بکشند، با رویکردی جدید و ۱۸۰ درجه متفاوت دوباره وارد دانشگاه‌ها شدند و آش را شور کردند.

  وی با بیان اینکه اردوهای مختلط مسبوق به سابقه است، افزود: اینکه در حال حاضر یک نهاد حاکمیتی برای آن مجوز صادر می‌کند و امکانات در اختیار دانشجویان قرار میدهد، جای تاسف دارد، در جایی شنیده شده یکی از مقامات وزارت گفت: وجود اردوهای مختلط در دانشگاه ها در صورت عدم بروز مشکلات شرعی فاقد اشکال می‌باشد، همان گونه در اتوبوس‌های بین شهری مسافرین هم آقا هستند و هم خانم.

  این دانشجو سپس یادآور شد: در زمان دولت اصلاحات دانشجوی ارزشی به عنوان دانشجویات درجه دو شناخته می‌شدند کسی حتی اجازه کوچک‌ترین اعتراضی نداشت و همان روش دوباره احیا شد. دانشجوی ارزشی برای برگزاری اردوی دانشجویی کربلا به کمیته انضباطی کشیده می‌شود، اما در ایام محرم اجازه اردو مختلط با هماهنگی استاد و امور فرهنگی دانشگاه داده می‌شود.

  وی فرهنگ دانشگاه‌ها را لجام گسیخته دانست و بیان کرد: رهبر انقلاب بارها درباره ترویج موسیقی  در دانشگاه اعلام گله و شکایت کردند، اما در دوره دولت جدید به شکل عجیبی افزایش یافته است.

  وی در ادامه گفت: مسئولان فرهنگی در دانشگاه توجیهات استفاده از موسیقی خارج از فضای دانشگاه را به دانشگاه کشانده اند و حتی دیده شده به بهانه آئین های سنتی و بومی محلی، رقص و آواز و طرب را وارد محیط علمی دانشگاه کرده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات