آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29273
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  تیزبینی یک زن راز دزدان را برملا کرد

  آوای شمال/روز ۵ خرداد ماه سال‌جاری، تماس یک زن با پلیس ۱۱۰ کافی بود تا مأموران خود را در برابر یک باند مخوف ببینند. این زن ادعا کرد داخل یک چلوکبابی در تهرانپارس دو جوان با قیافه‌هایی مرموز در حال تقسیم طلا و جواهرات  بودند. دقایقی بعد مأموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس خود را به چلوکبابی […]

  آوای شمال/روز ۵ خرداد ماه سال‌جاری، تماس یک زن با پلیس ۱۱۰ کافی بود تا مأموران خود را در برابر یک باند مخوف ببینند. این زن ادعا کرد داخل یک چلوکبابی در تهرانپارس دو جوان با قیافه‌هایی مرموز در حال تقسیم طلا و جواهرات  بودند.
  دقایقی بعد مأموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس خود را به چلوکبابی رساندند و عجیب اینکه دو جوان قوی‌هیکل با دیدن موتور پلیس با به جا گذاشتن یک پیکان وانت سفیدرنگ و رها کردن کیف دستی پر از طلا و جواهرات پا به فرار گذاشتند و حتی فرصت تحقیق به مأموران ندادند.
  دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران با توجه به اینکه بررسی طلاها و خودروی وانت نشان می‌داد فراری‌ها دزدان خانه هستند، دستور داد تا مأموران پایگاه ۴ پلیس آگاهی تهران به ردیابی گردانندگان این باند دست بزنند.
  بررسی‌های پلیسی که روی ردیابی صاحب پیکان وانت متمرکز شده بود، نشان داد خودرو به صورت قولنامه دستی و در چند نوبت خرید و فروش شده است که نمی‌تواند سرنخی محکم باشد اما کارآگاهان در بازرسی دقیق از داخل پیکان وانت موفق به پیدا کردن یک فیش بانکی شدند که بررسی تراکنش مالی در دستور کار قرار گرفت و از طریق همین فیش بانکی، مردی جوان در تهرانپارس شناسایی شد و در تحقیقات از وی مشخص شد که پول واریز شده به حسابش به خاطر اجاره یک آپارتمان در فلکه اول تهرانپارس درخیابان ۱۵۴ شرقی بوده است. کارآگاهان در تحقیق از این صاحبخانه توانستند مستأجر مرموز وی به نام «حسن» که پول را به حسابش واریز کرده بود، شناسایی کنند.
  کارآگاهان در این مرحله به تجسس‌های پنهانی دست زدند و پی بردند آپارتمان به صورت مجردی از سوی حسن – ۲۴ ساله – اجاره شده است و پاتوقی برای دوستانش بوده به گونه‌ای که همسایه‌های آنان در ساختمان از این رفت و آمدها ناراضی هستند.
  کارآگاهان وقتی حسن در داخل آپارتمان بود، برای دستگیری وی وارد عمل شدند اما او که حفاظ در را از داخل قفل کرده بود، با اطلاع از عملیات پلیسی از پنجره آپارتمان در طبقه سوم ساختمان پا به فرار گذاشت غافل از اینکه همه خروجی‌های محله در محاصره پلیس قرار دارد و چاره‌ای جز تسلیم نیست.
  حسن دستگیر شد و در بازجویی‌ها دو همدست خود به نام‌های «رضا» و «جعفر» را لو داد و کارآگاهان این دو جوان ۲۲ و ۲۵ ساله را در خیابان دماوند و فلکه اول تهرانپارس به دام انداختند.
  این سه تبهکار که همگی قوی‌هیکل بودند، سرقت‌های زنجیره‌ای از خانه‌های پایتخت‌نشینان را به گردن گرفتند و تجسس‌ها نشان داد دو جوان دیگر به نام‌های «مرتضی» و «میلاد» هم در این باند فعالیت دارند. مخفیگاه‌های مرتضی و میلاد ۲۴ و ۲۳ ساله در بلوار ابوذر شناسایی شد که ابتدا مرتضی به دام افتاد اما در زمان دستگیری میلاد مأموران وقتی به وی دستور ایست دادند، این دزد حرفه‌ای از طریق پشت‌بام‌های مجتمع‌های مسکونی سعی در فرار داشت که با شلیک گلوله‌ای از سوی پلیس و اصابت آن به دست چپ زخمی شد و زمانی که اصرار داشت از طریق دیوار مشترک دو مجتمع مسکونی فرار کند، از ارتفاع سقوط کرد و جان باخت.
  بنابراین گزارش، گردانندگان این باند تبهکار، دزدی از خانه‌های مناطق تهرانپارس، افسریه، نظام‌آباد، پاسداران و مشیریه به روش شکستن در خانه‌ها و بالکن و پنجره‌روی را به گردن گرفتند و مشخص شد آنها در ساعات ابتدایی تاریکی هوا به خانه‌ها حمله می‌کردند.

  برچسب ها :

  نظرات