آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  مجمع جوانان روستایی در محمودآباد تشکیل شد

  آوای شمال/ محمد محتاطی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال از تشکیل مجمع جوانان روستایی این شهرستان به همت حوزه مشاوران جوان فرمانداری خبر داد وی افزود: یکی از بهترین راه‌های بهره‌گیری از ایده‌ها و نظرات جوانان در شهرها، تشکیل اتاق فکر یا برپایی جلسات دوستانه با آنان است که امروزه در کلان شهرها […]

  آوای شمال/ محمد محتاطی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال از تشکیل مجمع جوانان روستایی این شهرستان به همت حوزه مشاوران جوان فرمانداری خبر داد

  وی افزود: یکی از بهترین راه‌های بهره‌گیری از ایده‌ها و نظرات جوانان در شهرها، تشکیل اتاق فکر یا برپایی جلسات دوستانه با آنان است که امروزه در کلان شهرها به آن توجه ولی در شهرهای کوچک به صورت شایسته به این مهم توجه نمی‌شود.

  محتاطی تصریح کرد: مجمع جوانان روستایی شهرستان محمودآباد فرصتی مغتنم برای کشف و شناخت بیشتر استعدادها و بهترین اتاق‌فکر برای مدیران‌ شهری با توجه به دغدغه‌های جوانان است و نیز بستری برای به باور نشاندن تفکرات و ایده‌های جوانان در روستاها خواهد بود.

  رئیس گروه مشاوران جوان فرمانداری محمودآباد یادآور شد: شهرستان محمودآباد به موجب بهره‌مندی از ۲ بخش مرکزی و سرخ‌رود و ۸۴ روستا، قریب به صدهزارنفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت دانشجویی، ۵۷ درصد جمعیت این شهرستان را جوانان تشکیل می‌دهند.

  وی ادامه داد: این درحالی است که دغدغه‌ها و خواسته‌های این قشر تاثیرگذار همچنان به فراموشی سپرده شده است.

  محتاطی عدم فراهم‌سازی بستری مناسب برای مشارکت جوانان روستایی و بهره‌مندی از ظرفیت و پتانسیل‌های آنان در توسعه روستاها را به عنوان یک تهدید برای مدیریت شهرستان برشمرد و افزود: جوانان با‌انگیزه و بااستعداد روستایی در سایه عدم توجه، فقر امکانات و آموزش‌های هدفمند، هیچ‌گاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایشان به مرحله باروری نرسیده است.

  وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از حضور موثر جوانان در تمامی حوزه‌ها منوط به زمینه‌سازی برای مشارکت و شناخت توانمندی آن‌ها است.

  محتاطی هدف از راه اندازی مجمع جوانان روستایی را تزریق افکار و اندیشه‌های نو در تصمیم گیری‌های مدیریت شهرستان و همکاری در زمینه‌سازی برای تحولات اساسی در عرصه‌های مدیریت قلمداد کرد.

  وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی در حوزه جوانان و همچنین تولید و طراحی برنامه‌های بدیع و جدید در جهت رفع مشکلات را مهم ارزیابی کرد و گفت: در راستای راه اندازی این مجمع هریک از دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها اقدام به معرفی یکی از جوانان توانمند و نمونه به نمایندگی از سایر جوانان روستا کرده و تا پایان تیرماه سال‌جاری، اولین نشست این مجمع با حضور ائمه‌جمعه، فرماندار و بخشداران برگزار می‌شود.

  مشاور جوان فرمانداری محمودآباد در پایان اذعان داشت: حوزه مشاوران جوان این فرمانداری با برگزاری جلسات شورای اداری جوانان، ستاد ساماندهی امور جوانان و همایش‌های گوناگون در راستای تحقق جایگاه و خواسته‌های جوانان، از فعال‌ترین فرمانداری‌های شمال کشور محسوب می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات