آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29207
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  عربستان واردات مرغ و تخم‌مرغ را از آمریکا ممنوع کرد

  آوای شمال/ شیوع گسترده آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چندین ایالت آمریکا عربستان را وادار کرد تا واردات انواع محصولات ماکیان از قبیل مرغ و تخم مرغ را از این کشور ممنوع کند. مسئول دارو و غذای عربستان تایید کرد که ممنوعیت واردات روی محصولات وارداتی گوشت مرغ و تخم مرغ از آمریکا به دلیل شیوع […]

  آوای شمال/ شیوع گسترده آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چندین ایالت آمریکا عربستان را وادار کرد تا واردات انواع محصولات ماکیان از قبیل مرغ و تخم مرغ را از این کشور ممنوع کند.

  مسئول دارو و غذای عربستان تایید کرد که ممنوعیت واردات روی محصولات وارداتی گوشت مرغ و تخم مرغ از آمریکا به دلیل شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چندین ایالت آمریکا از جمله اوریگون، کالیفرنیا، واشنگتن، ایداهو، مینوسوتا، میسوری، کنزاس، آرکانزاس، مونتانا، نورس‌داکوتا، ساداکوتا، ویسکانسین و لوا شیوع دارد.

  مقامات عربستانی گفتند تولید مرغ که در سایر ایالت‌‌های امریکا تولید می‌شود و گواهی عدم ابتلا به آنفولانزا دارند از نظر واردات بلامانع خواهد بود.

  وی افزود: ممنوعیت کنونی تا زمانی که شرایط در این ایالت‌ها به وضعیت عادی برنگشته است ادامه خواهد یافت.

  بر اساس آمار اداره کشاورزی آمریکا شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان به ویژه در بخش میدوست آمریکا موجب نابودی ۴۷ میلیون قطعه پرنده شده است. صنعت مرغ و تخم مرغ به شدت از این بیماری آسیب دیده‌اند و باعث شده که پرندگان یا به دلیل ضعف و بیماری هلاک شوند و یا اینکه جهت جلوگیری از سرایت به سایر مرغداری‌ها به صورت عمدی از بین ببرند.

  اداره کشاورزی آمریکا گفته است که علایم بیماری در ۱۵ ایالت آمریکا وجود دارد ایالت لوا بزرگترین ایالت تولید کننده تخم مرغ در آمریکا و ایالت مین‌سوتا دومین ایالت بزرگ تولید کننده بوقلمون است که به شدت آسیب دیده‌اند.

  براساس این گزارش عربستان دومین کشور وارد کننده جوجه کبابی در جهان است که اخیرا ممنوعیت مشابهی روی واردات مرغ و تخم مرغ از کانادا، تایوان و تایلند انجام داده است این ویروس از نوع سویه H۵N۲ است.  

  برچسب ها :

  نظرات