آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29197
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حداد عادل: برخیدر دولت قبل اشتباه کردند که دودش به چشم همه رفت/ آیا نگران نیستید که یک مجلس شبیه مجلس ششم تشکیل شود؟

  آوای شمال/ غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز یکشنبه در مراسم ضیافت افطاری اصولگرایان که در مجتمع آدینه برگزار شد با اشاره به حضور حماسی مردم در اجتماعات دینی و انقلابی طی یک ماه اخیر، اظهار داشت: ما در یک ماه اخیر تشییع پیکرهای شهدای غواص را داشتیم که حضور […]

  آوای شمال/ غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز یکشنبه در مراسم ضیافت افطاری اصولگرایان که در مجتمع آدینه برگزار شد با اشاره به حضور حماسی مردم در اجتماعات دینی و انقلابی طی یک ماه اخیر، اظهار داشت: ما در یک ماه اخیر تشییع پیکرهای شهدای غواص را داشتیم که حضور مردم در این مراسم بسیار پرمعنا بود و آنها  ۹ دی دیگری را آفریدند که پیام های داخلی و خارجی را اعلام کرد.در دهه آخر ماه رمضان جوانان در اجتماع مدافعان حرم در میدان امام حسین شرکت کردند که بسیار حیرت آور بود.

  وی ادامه داد: اجتماع دیگری که از همه مهمتر بود حضور مردم در راهپیمایی روزقدس بود که بسیار حماسی برگزار شد و این در حالی بود که مذاکرات هسته ای به اوج خود رسیده است  و یک عده در آنجا با فشار لابی های صهیونیستی به ایران فشار می آوردند و در ایران نیز ملت یک سر سوزن در مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل کوتاه نمی آمد.

  نماینده مردم تهران به دیدارهای اخیر مقام معظم رهبری  اشاره کرد و گفت: دیدارهای مقام معظم رهبری یکی از برکات ماه مبارک رمضان برای ملت ایران بود. رهبری مدرسه ای را برای عموم ملت از مسئولان بلندپایه تا دانشجویان ایجاد کردند.

  حداد عادل در بخشی دیگر از سخنان خود به مسئله مذاکرات هسته ای اشاره و خاطرنشان کرد:  انشاالله هر آنچه پیش می آید در جهت خیر و صلاح امت باشد و خطوط قرمز رهبری نیز رعایت شود و تیم هسته ای از این میدان سرافراز بیرون بیاید، ما از جزئیات مذاکرات خبر نداریم ولی اعتماد کلی وجود دارد و امیدوار به نتیجه مطلوب هستیم.

  وی تصریح کرد: بقای انقلاب همان مبانی است که انقلاب با آن پیروز شد، مادامی که به آن ملتزم باشیم قادر به حفظ انقلاب هستیم و اگر فاصله بگیریم این نعمت از دست ما خواهد رفت.

  نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه ائمه جمعه نقش پدری دارند و کارشان کار حزبی نیست و باید بر وحدت تاکید کنند، تصریح کرد: شرایط ما و جامعه در انتخابات امسال با دوره های قبلی متفاوت است آنهایی که از سال ۷۶ به این طرف تجربه دارند تصدیق می کنند که جای نگرانی وجود دارد، مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود مگر ما باید از سوراخ تفرقه چند بار گزیده شویم؟ آیا باید یک بار دیگر این موضوع را تجربه کنیم؟.

  حداد عادل تاکید کرد: بنده معتقدم اگر تمام نیروهای اصولگرا، ارزش و جریاناتی که  به رهبر وفادار هستند دست به دست هم دهند باز هم نمی توانیم پیش بینی کنیم که در آینده چه اتفاقی می افتد. شرایط طوری است که نمی شود هر کسی کار خود را انجام دهد، وقتی با وحدت کار سخت پیش رود دیگر با  تفرقه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  وی در ادامه با تقدیر را از تلاشهای برخی چهره های جریان اصولگرایی گفت: در چند ماه اخیر شاهد تلاش های دوستان اصولگرا بودم آقایان حبیبی، محصولی و فدایی نهایت بصیرت را در این مسیر نشان دادند و با هم جلسه گذاشتند و تلاش کردند که اصولگرایان به سمت وحدت بروند.

  نماینده مردم تهران به فعالیت های جبهه یکتا اشاره و تصریح کرد: شاهد تلاش هایی هم توسط برخی از فعالین دولت قبل هستیم آنها دور هم جمع شده اند تا بتوانند به وحدت جریان اصولگرایی کمک کنند.

  حداد عادل با انتقاد از برخی جریانات سیاسی تصریح کرد: یکی از جفاهایی که در دو، سه سال اخیر شاهد آن بودیم این است که عده ایی سعی دارند بر روی تلاش های دولت گذشته خط بطلان بکشنده، این افراد جز سیاه نمایی کار دیگری نمی کنند، این جریانات طوری شد که مقام معظم رهبری در هفته دولت به آنها فرمودند به فکر تخطئه دولت قبل نباشید تا برای خود کسب وجهه کنید.

  وی افزود: البته عده ای در دولت قبل اشتباه کردند که دودش به چشم همه از جمله برخی برادران مخلص و خدمتگزار آن دولت رفت.

  نماینده مردم تهران در مجلس نقش جامعتین در موضوع وحدت اصولگرایی موثر دانست و گفت: تلاش های زیادی در این زمینه شده که جامعتین نقش پدری خود را ایفا کند البته همه ما در ۱۰ سال گذشته از فتنه و انتخابات های مختلف صدمه دیده ایم و امید و انتظارمان این است که جامعتین در جایگاه منطقی و بایسته خود بر وحدت اصولگرایان نقش ایفا کنند و نقش تعادل بخش و راهنمایی را داشته باشد.

  حداد عادل تصریح کرد: اصراری که ما بر وحدت جریان اصولگرایی داریم حاکی از تشنگی قدرت نیست، اگر صرفا برای پیروزی و ورود به مجلس تلاش کنیم با روح انقلاب و آرمان شهدا مغایر است ولی چرا بر وحدت اصرار داریم؟، رهبری  در دیدار شب گذشته خود با دانشجویان فرمودند یک جریانی بعد از ارتحال امام در این کشور تصمیم گرفت که راه امام و مبانی امام را کنار بگذارد و این هدف خود را رسما اعلام کرد و از اشتباهات راهبردی این جریان نیز همین بود.

  وی  در ادامه سخنان خود به نقش اکبر گنجی در اشتباهات راهبردی جریان چپ اشاره کرد و گفت: ایشان در کنفرانس برلین گفت که  افکار امام را باید به موزه ها سپرد. من در مجلس ششم شاهد بودم که هفته ای نبود سخنرانی قبل از دستور داشته باشیم و کسانی از اکبر گنجی حمایت نکنند.

  نماینده مردم تهران افزود: رهبر انقلاب فرمودند این جریان امروز پخته تر شده است یعنی نیت آن فرق نکرده بلکه نتوانسته است ملت را منحرف کند و بیشتر بر تجارب خود افزوده است که این باید برای ما هشدار باشد.

  حداد عادل تصریح کرد: آیا نگران نیستید که یک مجلس شبیه مجلس ششم تشکیل شود؟ آیا احساس مسئولیت نمی کنیم؟ آیا به مصلحت انقلاب است که اصولگرایان در انتخابات آینده چند لیست انتخاباتی بدهند؟ آیا به مصلحت است که باز هم اختلاف کنیم؟ باید آرزوی یک مجلسی را داشته باشیم که در مسیر انقلاب باشد  حتی اگر هیچ کدام از ما آنجا نباشیم. بودن یک جریان خودی و تحمل اختلافات با او بسیار آسان تر است تا اینکه شاهد اتفاقات بدتری باشیم.

  وی در پایان تاکید کرد: با خود فکر کنیم اگر اختلافات را کنار بگذاریم چه چیزی را بدست می آوریم و اگر مجددا اختلاف کنیم چه چیزی عایدمان می شود.

  برچسب ها :

  نظرات