آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29173
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تابش: اکثریت کرسی‌های مجلس دهم در اختیار اعتدالیون و اصلاح طلبان قرار می‌گبرد/ کار اصلاح طلبان در انتخابات از پایین به بالاست و نه از بالا به پایین

  آوای شمال/ محمدرضا تابش، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در مورد استراتژی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس به خبرنگار نامه نیوز گفت:اصل ما بر تمرکز زدایی است و کار اصلاح طلبان در حوزه های انتخابیه از پایین به بالاست و نه از بالا به پایین است . وی اظهار داشت: امیدواریم به یک […]

  آوای شمال/ محمدرضا تابش، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در مورد استراتژی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس به خبرنگار نامه نیوز گفت:اصل ما بر تمرکز زدایی است و کار اصلاح طلبان در حوزه های انتخابیه از پایین به بالاست و نه از بالا به پایین است .

  وی اظهار داشت: امیدواریم به یک لیست واحد برسیم ولی بازهم اجباری نیست که لیست واحد داشته باشیم ممکن است در برخی از حوزه ها لیست واحد هم نداشته باشیم که از نظر اصلاح طلبان مهم نیست زیرا احزاب باید کارکرد خودشان را داشته باشند و اگر هم فضا رقابتی داشته باشیم مجموعه اصلاح طلبان و اعتدالیون برنده هستند.

  تابش در مورد اینکه ایا امکان ارائه لیست واحد بین اصلاح طلبان و اعتدالیون وجود دارد گفت:بسیاری از کاندایدای هر دو طیف مشترک هستند.

  وی هم چنین در مورد نقش شورای راهبردی اصلاح طلبان در انتخابات آینده گفت: در هر تشکیلاتی باید جنبه ریش سفیدی،نقش هادی باید تعریف شود و با توجه ویژگی‌های اعضا این شورا دررساندن اصلاح طلبان به اجماع موثر است.

  این نماینده اصلاح طلب مجلس تاکید کرد: همواره کار و فعالیت اصلاح طلبان بر مبنای خرد جمعی بوده است و در این شرایط شورا و تشکیلات شورای راهبردی می تواند بهتر کار را پیش ببرد ولی در حال حاضر آن چیزی که در نزد افکار عمومی و اصلاح طلبان نیز مورد قبول است این است که رئیس دولت اصلاحات هدایتگر این جریان باشد.

  تابش  همچنین در مورد نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز گفت:آقای هاشمی را همگان به عنوان یک شخصیت اجتماعی و فراجناحی قبول دارند و در قالب یک جبهه و جناح نمی گنجد ولی وی در موفقیت مجموعه اصلاح طلبیون و اعتدالیون نقش موثری داشته اند و اصلاح طلبان همیشه از تدابیر و نظرات و راهبردهای وی بهره مند می شوند.

  نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی  در مورد اینکه در نهایت چنددرصد کرسی های مجلس را اصلاح طلبان به دست می آورند گفت:باید شرایط انتخابات را ببینیم ،اگر شرایط رقابتی باشد و زمینه حضور اصلاح طلبان در انتخابات فراهم شود یعنی هم از نظر اجرا و هم از نظر نظارت انتخابات خوب و رقابتی برگزار شود اکثریت کرسی ها در اختیار اصلاح طلبان و اعتدالیون قرار می گیرد و هرچه این سخت گیری ها بیشتر شود و زمینه مشارکت مردم کمتر شود این شانس نیز کمترمی شود.

  برچسب ها :

  نظرات