آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29167
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کورکر: ایران دنبال سلاح هسته‌ای است

  آوای شمال/ «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز یکشنبه دوباره تهران را به تلاش برای رسیدن به بمب اتم متهم کرده و گفت چه با و چه بی‌توافق، ایران برای رسیدن به سلاح هسته‌ای تلاش خواهد کرد. به نوشته پایگاه واشنگتن‌اگزماینر، کورکر در آخرین روزهای ضرب‌الاجل چندین بار تمدید شده مذاکرات هسته‌ای، همچون […]

  آوای شمال/ «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز یکشنبه دوباره تهران را به تلاش برای رسیدن به بمب اتم متهم کرده و گفت چه با و چه بی‌توافق، ایران برای رسیدن به سلاح هسته‌ای تلاش خواهد کرد.

  به نوشته پایگاه واشنگتن‌اگزماینر، کورکر در آخرین روزهای ضرب‌الاجل چندین بار تمدید شده مذاکرات هسته‌ای، همچون دیگر سناتورها، انتقادات از توافق احتمالی ایران و ۱+۵ را تشدید کرده و مدعی شده که ایران همه بندهای این توافق را زیر پا خواهد گذاشت.

  کورکر گفته است: «ما می‌دانیم که آن‌ها (ایرانیان) در حال ساخت بمب بودند، فقط نمی‌دانیم چه میزان پیشرفت داشته‌اند.»

  این سناتور ارشد جمهوری‌خواه از تمدید اخیر مذاکرات هم ابراز رضایت کرده و گفته که اگر تا دوشنبه توافق حاصل شود، همکاران وی در کنگره فرصت خواهند داشت که «در راستای منافع ایالات متحده و جامعه جهانی به بهترین وجه گام بردارد.»

  بر اساس قانون «بازنگری توافق هسته‌ای» که دو ماه قبل در کنگره به تصویب رسید، اگر توافق تا روز پنج‌شنبه هفته گذشته حاصل می‌شد، کنگره یک ماه برای بررسی آن زمان داشت، اما با گذشت آن ضرب‌الاجل، دوره بازنگری توافق به دو ماه افزایش یافته است.

  کورکر در خصوص نظارت کنگره بر مفاد توافق احتمالی هم اظهارنظر کرده و گفته است: «ما در این مورد مسئولیم. وقتی این توافق به ما ارجاع شود، نگاه دنیا به ما خواهد بود.»

  کنگره آمریکا تنها نهادی نیست که قرار است در خصوص توافق احتمالی ایران و ۱+۵ نظر بدهد.

  مجلس شورای اسلامی ایران هم باید بر اساس قانون الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران، این توافقنامه احتمالی را تصویب کند.  

  برچسب ها :

  نظرات