آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29084
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  چوپان جوان از حمله پلنگ جان سالم بدر برد

  آوای شمال/ فرهاد قلی نژاد شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت:این حادثه در ارتفاعات کوهستانی و سخت گذر بخش سردشت دزفول رخ داده است. وی افزود:این چوپان جوان با ۱۶ سال سن هنگام چرای گوسفندان در منطقه کوهستانی سالند کوه مورد حمله یک قلاده پلنگ ایرانی قرار گرفته و از ناحیه ران زخمی شده و […]

  آوای شمال/ فرهاد قلی نژاد شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت:این حادثه در ارتفاعات کوهستانی و سخت گذر بخش سردشت دزفول رخ داده است.

  وی افزود:این چوپان جوان با ۱۶ سال سن هنگام چرای گوسفندان در منطقه کوهستانی سالند کوه مورد حمله یک قلاده پلنگ ایرانی قرار گرفته و از ناحیه ران زخمی شده و در بیمارستان دزفول تحت درمان قرار گرفت.

  قلی نژاد حال عمومی چوپان را خوب گزارش کرد و افزود:اقدام این چوپان جوان و نیز اهالی منطقه و امتناع از کشتن این جانور وحشی شایسته تجلیل می باشد.

  وی همچنین افزود:چند ماه پیش نیز یک کارگر اداره برق در منطقه سالند کوه بخش سردشت دزفول از حمله یک قلاده پلنگ وحشی جان سالم بدر برد.

  رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول افزود: تا کنون چند مورد حمله پلنگ به انسان گزارش شده که این امر ناشی از گرسنگی و کم شدن بز کوهی در منطقه لنگر کوه و سالند کوه بوده است.

  ارتفاعات کوهستانی شمال دزفول زیستگاه پلنگ ایرانی است.

  وی خواستار ایجاد منطقه تحت حفاظت و احداث پاسگاه محیط بانی برای حفظ گونه های نادر جانوری در منطقه لنگر کوه و سالند کوه در ارتفاعات کوهستانی شمال شهرستان دزفول شد.

  کوه سالند با ارتفاع حدود ۲۸۰۰ متر از سطح دریا یکی از مناطق بکر کوهستانی زاگرس با پوشش جنگلی بلوط است.

  به منظور جلوگیری از شکار گونه های جانوری منطقه به ویژه خرس و پلنگ آموزش های لازم از سوی اداره حفاطت محیط زیست به ساکنان محلی و عشایر منطقه ارائه شده است.

  برچسب ها :

  نظرات