آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29027
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمریکا و کوبا هفته آینده روابط دیپلماتیک خود را از سر می‌گیرند

  آوای شمال/ در آمریکای لاتین به نقل از «ال موندو»، «ژوسفینا بیدال» مدیرکل وزارت امور خارجه کوبا در امور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که در ۲۰ جولای (۲۹ تیر) مصادف با از سرگیری روابط آمریکا و کوبا، سفارت این کشور آمریکای لاتینی در «واشنگتن» (پایتخت آمریکا) بازگشایی خواهد شد. «بیدال» که بنا به درخواست کمیسیون […]

  آوای شمال/ در آمریکای لاتین به نقل از «ال موندو»، «ژوسفینا بیدال» مدیرکل وزارت امور خارجه کوبا در امور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که در ۲۰ جولای (۲۹ تیر) مصادف با از سرگیری روابط آمریکا و کوبا، سفارت این کشور آمریکای لاتینی در «واشنگتن» (پایتخت آمریکا) بازگشایی خواهد شد.

  «بیدال» که بنا به درخواست کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس شورای ملی کوبا به ایراد سخنرانی در جمع اعضای این کمیسیون پرداخته بود، اطلاعات وسیعی را درباره روند مذاکرات بین این کشور و آمریکا برای دستیابی به روابط دوجانبه در اختیار نمایندگان قرار داد.

  وی ضمن اشاره به این‌که با بازگشایی سفارت‌خانه‌ها تنش‌های میان هر دو کشور پایان می‌یابد، تصریح کرد: از این لحظه به بعد مرحله دوم یعنی روند عادی‌سازی روابط بین آمریکا و کوبا را آغاز می‌کنیم.

  وی افزود که این روند به زمان زیادی نیاز دارد چراکه باید موضوعات پیچیده فراوانی که در طول ۵ دهه بر روی هم انباشته شده‌اند را بررسی کنیم.

  این مقام کوبایی از زمان دقیق بازگشایی سفارت آمریکا در «هاوانا» (پایتخت کوبا) سخنی به میان نیاورد اما خاطرنشان کرد که در روزهای آینده اطلاعات و جزئیات بیشتری را درباره این رویداد ارائه خواهد کرد.

  «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و «رائول کاسترو» رئیس‌جمهور کوبا در ۱ جولای (۱۰ تیر) تصمیم خود مبنی بر بازگشایی سفارتخانه‌هایشان در کشور مقابل را به صورت رسمی اعلام کردند.

  در اواخر ماه ژوئن نیز ۳ سناتور دموکرات آمریکایی ابراز امیدواری کرده بودند که آمریکا و کوبا اقدام به بازگشایی سفارتخانه‌های خود کنند.

  در ۱۷ دسامبر سال گذشته میلادی (۲۶ آذر ۹۳) رئیس‌جمهور کوبا و همتای آمریکایی وی طی سخنرانی‌های تقریبا همزمان اعلام کردند که تصمیم دارند روند از سرگیری روابط خود را آغاز کنند.

  برچسب ها :

  نظرات