آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 29006
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مخالفت دولت های محلی ژاپن با طرح افزایش اختیارات نظامی نخست وزیر

  آوای شمال/ در حالی که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن قرار است به زودی طرح افزایش اختیارات نظامی این کشور را در مجلس نمایندگان مطرح کند، اکثریت فرمانداری ها و مقامات شهری ژاپن با صدور بیانیه ای با این طرح مخالفت کرده و یا از آبه خواستند تا دقت نظر بیشتری در این خصوص داشته باشد. […]

  آوای شمال/ در حالی که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن قرار است به زودی طرح افزایش اختیارات نظامی این کشور را در مجلس نمایندگان مطرح کند، اکثریت فرمانداری ها و مقامات شهری ژاپن با صدور بیانیه ای با این طرح مخالفت کرده و یا از آبه خواستند تا دقت نظر بیشتری در این خصوص داشته باشد.

  ۱۴۱ فرمانداری و شهرداری ژاپن، طرح «آبه» را محکوم کردند که در بین آنها، ایالت «ایواته» و شهرهای بزرگی مانند «هوکایدو»، «یاماگاتا» و «آساهیکاوا» دیده می شود.

  همچنین مقامات ایالت «کوچی» با جمعیت یک هزار نفر که محل انتخابی «ناکاتانی» وزیر دفاع ژاپن است نیز از مخالفان این طرح به شمار می روند.

  در عین حال ۱۸۱ فرمانداری و شهرداری ژاپن نیز با صدور بیانیه ای مشابه، از کابینه «شینزو آبه» خواسته اند تا در این زمینه با احتیاط بیشتری عمل کند.

  این در حالی است که تنها مقامات شش شهر ژاپن از طرح افزایش اختیارات نظامی، حمایت کردند که در بین آنها شهر «ناکازاکی» دیده می شود.

  در بیانیه مجلس محلی روستای «اوماجی»، به عنوان یکی از مخالفان طرح آبه آمده است: «امسال هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم است و ما نمی توانیم کسانی از اهالی روستا را که در این جنگ کشته و یا زخمی شدند، فراموش کنیم. متاسفانه ژاپن در حال تبدیل شدن به کشوری است که در جنگ ها شرکت کند و این موضوع قابل قبول نیست.»

  همچنین در بیانیه هایی که از «آبه» خواسته شده تا با احتیاط عمل کند، آورده شده که این طرح هنوز مبهم است و اجماع عمومی درباره مفاد آن حاصل نشده است.

  طرح ارائه شده توسط دولت ژاپن، پیش از این مورد توافق ائتلاف حاکم ژاپن یعنی احزاب «لیبرال دموکرات» و «کمیتو» رسیده و کار بررسی آن در پارلمان جهت تصویب نهایی آغاز شده است.

  تصویب این طرح در پارلمان ژاپن، به نیروهای نظامی این کشور قدرت و اختیارات جدیدی می دهد که تا پیش از این به دلیل محدودیت های موجود در قانون اساسی از آنها محروم بوده است.

  شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، اخیرا از داشتن یک «ارتش قدرتمند» سخن رانده و گفته این ارتش حق دارد در جنگ های بین المللی حضور داشته باشد.

  اصرار «آبه» در انجام این کار باعث شده تا در بین مردم ژاپن با کاهش شدید محبوبیت برخوردار شود و آخرین نظرسنجی های صورت گرفته نشان می دهد که در هفته اخیر، ۳درصد دیگر از حمایت های مردمی از وی کم شده و این نرخ به ۴۲ درصد کاهش یافته است.

  برچسب ها :

  نظرات