آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28936
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  «اندونزی» هم عربستان را «حامی تروریسم» می‌داند

  آوای شمال/ یکی از صدها هزار سند افشا شده از وزارت خارجه، کشور و دفاع عربستان توسط «ارتش سایبری یمن» که ماه «می» گذشته، یک نسخه از کل اسناد فاش شده را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد، نشان می‌دهد که یک عضو هیئت مبارزه با تروریسم اندونزی (BNPT) عربستان را حامی تروریسم دانسته است. در […]

  آوای شمال/ یکی از صدها هزار سند افشا شده از وزارت خارجه، کشور و دفاع عربستان توسط «ارتش سایبری یمن» که ماه «می» گذشته، یک نسخه از کل اسناد فاش شده را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد، نشان می‌دهد که یک عضو هیئت مبارزه با تروریسم اندونزی (BNPT) عربستان را حامی تروریسم دانسته است.

  در این سند که تلگراف سفارت عربستان در جاکارتا به وزارت خارجه عربستان و با مهر محرمانه است، آمده است که سفیر سال ۲۰۱۳، با «نصرالدین عمر» معاون وزیر امور دینی در اندونزی دیدار کرده و در این دیدار هیئتی از کمیته ملی مبارزه با تروریسم اندونزی نیز حضور داشته و سرلشگر بازنشسته «انشاد امبای» رئیس هیئت ملی مبارزه با تروریسم و سرلشگر «تیتو» معاون رئیس این هیئت در امور اجرا و سرلشگر «محمد شافعی» رئیس یگان پلیس ویژه ۸۸ در مبارزه با تروریسم از اعضای آن هیئت بودند.

  در این تلگراف آمده است که هدف نخست از این دیدار، توضیح سخنانی بود که «تیتو» اخیرا در یکی از مناسبت‌ها[ی آن سال] علیه عربستان بیان کرده و تأکید کرده بود که عربستان یکی از منابع حمایت و تغذیه تروریست‌ها در اندونزی است.

  پیش از این نیز اسناد متعددی از دخالت عربستان در امور داخلی عراق از جمله واریز مبلغی هنگفت برای یکی از مسئولان عراقی چند روز پس از سقوط موصل به دست داعش و همچنین دخالت عربستان در امور داخلی ایران برای ضربه زدن به امنیت ملی و همچنین حمایت از تغییر نظام در ایران حتی از طریق تاسیس شبکه‌های فارسی‌زبان منتشر شده بود.

  در حالی که عضو هیئت مبارزه با تروریسم اندونزی به گفته این سند، صراحتا عربستان را یکی از حامیان مالی تروریست‌ها در اندونزی معرفی کرده است، این سند می‌گوید که تیتو بعدا تلاش کرده تا این گفته خود را اصلاح کند و در این دیدار توضیح داده که مقصودش از عربستان دولت نبوده بلکه برخی افراد عربستانی بوده است (!).

  اسنادی که ارتش سایبری یمن ۲۲ می (۱ خرداد) در اختیار خبرگزاری فارس و سپس بخشی از آن را در اختیار سایت ویکی‌لیکس قرار داده است، شامل پیامها، نامه‌ها و گزارش‌های محرمانه سفارتخانه‌های عربستان سعودی در سرتاسر دنیا، وزارت خارجه، کشور و اطلاعات این کشور است.

   

  برچسب ها :

  نظرات