آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28812
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۰
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  با توجه به عملکرد شیرجه‌روها در اتریش، کسب سهمیه المپیک دور از دسترس نیست

  آوای شمال/ رضا خیبری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص عملکرد شیرجه‌روهای ایران در مسابقات اتریش اظهار داشت: سه شیرجه‌روی ایران که با حمایت شرکت  هما اکسپرس به مسابقات بین‌المللی اتریش سفر کرده بود در نهایت با کسب ۷ مدال به کار خود پایان دادند. سه ورزشکار کشورمان در این دوره […]

  آوای شمال/ رضا خیبری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص عملکرد شیرجه‌روهای ایران در مسابقات اتریش اظهار داشت: سه شیرجه‌روی ایران که با حمایت شرکت  هما اکسپرس به مسابقات بین‌المللی اتریش سفر کرده بود در نهایت با کسب ۷ مدال به کار خود پایان دادند. سه ورزشکار کشورمان در این دوره از بازی‌ها موفق شدند یک مدال طلا و ۳ نقره و ۳ نشان برنز را در مصاف با حریفان خود به دست بیاورند.

  وی ادامه داد: شهنام نظرپور و حمید کریمی دو شیرجه‌روی بزرگسال ایران عملکرد خوبی داشتند و از رکوردهای این دو رضایت کافی دارم. پس از پایان مسابقات اتریش  به آینده شیرجه‌روهای کشورمان امیدوار شدم.

  سرمربی تیم ملی شیرجه در خصوص اینکه آیا شانسی برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک در این رشته وجود دارد یا نه، یادآور شد: برنامه ویژه‌ای برای شیرجه‌روهای کشور داریم. در حاشیه مسابقات اتریش با سرمربی مطرح این کشور صحبت کردم. او در خصوص کریمی به من گفت که وی ورزشکار خوبی است اما باید تمرینات بدنسازی بیشتری را انجام دهد، همچنین باید تمرینات سخت‌تری را سپری کند.

  وی افزود: سرمربی تیم ملی شیرجه اتریش اعتقاد داشت که کریمی باید در مسابقات برون مرزی و معتبری شرکت کند. این کار علاوه بر کاهش استرس او، باعث می‌شود که داوران کریمی را بشناسند. در شیرجه هر چقدر که یک ورزشکار خوب باشید، اگر داوران از شما شناخت خوبی نداشته باشند، نمرات کمی را می‌دهند.

  خیبری‌نژاد گفت: بنا داریم برنامه‌های مناسبی را برای دو شیرجه‌روی کشورمان به نام‌های حامد بزمی و حمید کریمی مدون کنیم که با حضور در مسابقات و اردوهای برون مرزی به شرایط مناسبی جهت کسب سهمیه برسند. اعتقاد دارم در شرایط کنونی کسب سهمیه المپیک دور از دسترس نیست. کسب سهمیه در شیرجه کار بسیار دشواری است اما اگر این بچه‌ها به اردوهای برون مرزی و مسابقات بین‌المللی بروند، شدنی است.

  برچسب ها :

  نظرات