آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28757
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  خودروی دارای ۶۴ میلیون ریال خلافی در اتوبان زنجان توقیف شد

  آوای شمال/ سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خلافی از سال ۹۰ تاکنون به دلیل انجام ۳۴۵ فقره تخلف رانندگی صادر شده و صاحب خودرو نیز از پرداخت جریمه ها در موعد مقرر خودداری کرده است. وی با بیان اینکه شماره خودرو سواری پژو پارس مربوط […]

  آوای شمال/ سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خلافی از سال ۹۰ تاکنون به دلیل انجام ۳۴۵ فقره تخلف رانندگی صادر شده و صاحب خودرو نیز از پرداخت جریمه ها در موعد مقرر خودداری کرده است.

  وی با بیان اینکه شماره خودرو سواری پژو پارس مربوط به تهران می باشد، اظهار کرد: راننده این خودرو سواری روز پنجشنبه /۱۸ تیر/ که با سرعت غیرمجاز در این مسیر ارتباطی در حال تردد بود از دستور پلیس مبنی بر توقف خودرو امتناع کرد و با مخابره موضوع به نیروهای درحال گشت، در پلیس راه زنجان گرفتار آمد.

  شیرمحمدی با بیان اینکه راننده این خودرو فاقد گواهینامه در حین رانندگی بود افزود: پس از استعلام از وضعیت خودرو متوقف شده، مشخص شد این خودرو دارای خلافی بالایی است و تن به قانون نداده است.

  رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: راننده این خودرو در آخرین تخلف خود به دلیل سرعت غیرمجاز به ۵۰۰ هزار ریال جریمه و پنج نمره منفی و به دلیل فرار از دست پلیس نیز به ۴۰۰ هزار ریال جریمه محکوم و خودرو نیز جهت اعمال قانون و تسویه بدهی به پارکینگ پلیس انتقال یافت.

  دهم تیر جاری نیز راننده یک دستگاه خودروسواری پژو ۴۰۵ با ۲۱۷ فقره تخلف و عدم پرداخت خلافی سه میلیون و ۷۰۰ هزار ریالی در اتوبان زنجان – تبریز از سوی ماموران پلیس راه زنجان توقیف شده بود.

  راننده این خودرو نیز بی توجه به دستور ایست ماموران پلیس راه به مسیر خود با سرعت بالا ادامه می دهد که پس از طی مسافتی با تلاش ماموران بالاخره در دام قانون می افتد.

  این راننده غیربومی و عبوری از مسیر ارتباطی زنجان به دفعات در مسیرهای مختلف جاده ای کشور با استفاده از این خودرو دست به تخلفات رانندگی زده بود که بیشتر تخلفات نیز حادثه ساز بود.

  رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه خودروهای دارای خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال به منظور اعمال قانون باید از سوی پلیس متوقف و به پارکینگ انتقال یابند بنابراین دستور توقیف این خودرو نیز صادر شده بود.

  شیرمحمدی افزود: صاحبان خودروها قبل از اینکه رقم خلافی به بالای ۱۰ میلیون ریال برسد باید نسبت به تسویه حساب اقدام کنند که در غیر این صورت خودرو توسط پلیس توقیف و به پارکینگ انتقال خواهد یافت.

  برچسب ها :

  نظرات