آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28750
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  سرقت اینترنتی ۹۵۰ میلیون ریالی یک سارق برملا شد

  آوای شمال/ سرهنگ مرتضوی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبلغ ۹۵۰ میلیون ریال به صورت اینترنتی برداشت شده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت. وی افزود: با بررسی حساب های بانکی شاکی محرز شد که تراکنش های زیادی از طریق اینترنت بر روی […]

  آوای شمال/ سرهنگ مرتضوی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبلغ ۹۵۰ میلیون ریال به صورت اینترنتی برداشت شده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
  وی افزود: با بررسی حساب های بانکی شاکی محرز شد که تراکنش های زیادی از طریق اینترنت بر روی حساب وی انجام شده و شاکی نیز از این تراکنش ها کاملاً بی اطلاع بوده است.
  رییس پلیس فتا استان اصفهان اظهار کرد: پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا در نهایت متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.
  وی با بیان اینکه متهم یکی از اقوام شاکی بود، تصریح کرد: متهم در بازجویی های صورت گرفته صراحتاً به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه عمل مجرمانه خود را کسب منافع مالی و حساب های شخصی با شاکی اعلام  کرد.
  سرهنگ مرتضوی به شهروندان تاکید کرد: از اطلاعات حساب بانکی خود به خوبی محافظت کنید و آن را نزد دیگران بازگو نکنید؛ همچنین کارت بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران حتی نزدیکترین فرد به خودتان قرار ندهید.
  وی افزود: در صورت واگذاری کارت بانکی به دیگران حتماً رمز آن را تغییر دهید؛ در انتخاب رمز بانکی بسیار محتاطانه عمل کنید و از رمزهای قابل حدس مانند تاریخ تولد، شماره شناسنامه و یا شماره تلفن همراه خودداری کنید.
  رییس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: از حساب های بانکی مهم و مرجع خود برای امور روزمره زندگی استفاده نکنید و از حساب واسط که موجودی کمتری دارد برای هزینه های متفرقه روزانه استفاده شود.

  برچسب ها :

  نظرات