آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28655
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای تا دوشنبه/کری: برخی از اختلافات حل شد

  آوای شمال/ بنابر اعلام وزارت خارجه آمریکا برای دادن زمان بیش‌تر به مذاکرات، توافق کوتاه مدت ژنو تا روز دوشنبه تمدید شد. در این صورت تعلیق تحریم‌های آمریکا که در توافق ۲۰۱۳ ژنو میان ایران و کشورهای ۱+۵ آمده است تا روز دوشنبه (۲۲ تیرماه) تمدید خواهد شد. هم‌چنین یک مقام وزارت خارجه آمریکا که […]

  آوای شمال/ بنابر اعلام وزارت خارجه آمریکا برای دادن زمان بیش‌تر به مذاکرات، توافق کوتاه مدت ژنو تا روز دوشنبه تمدید شد.

  در این صورت تعلیق تحریم‌های آمریکا که در توافق ۲۰۱۳ ژنو میان ایران و کشورهای ۱+۵ آمده است تا روز دوشنبه (۲۲ تیرماه) تمدید خواهد شد.

  هم‌چنین یک مقام وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش نشود در این‌باره اعلام کرد: برای دادن زمان بیش‌تر به مذاکرات ما در حال انجام اقدامات قانونی و فنی لازم برای تمدید لغو تحریم‌هایی هستیم که در توافق کوتاه مدت ژنو ذکر شده بود.

  هم‌چنین پیش‌تر اتحادیه اروپا نیز لغو تحریم‌ها علیه ایران را تا روز دوشنبه تمدید کرد. در بیانیه این اتحادیه آمده است: برای دادن زمان بیش‌تر به مذاکرات در جهت دستیابی به یک راه‌حل طولانی‌مدت در مورد برنامه هسته‌ای ایران اتحادیه اروپا لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران را تا ۱۳ ژوییه (روز دوشنبه) تمدید می کند.

  ایران و کشورهای ۱+۵ در حال انجام مذاکرات برای دستیابی به یک توافق جامع هسته‌ای در وین اتریش هستند که به دلیل باقی ماندن برخی اختلافات برای سومین‌بار ضرب الاجل آن تا روز دوشنبه ۱۳ ژوییه تمدید شد.

  محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز صبح جمعه پس از مذاکره با همتای آمریکایی خود که به گفته منابع آمریکایی موگرینی نیز در این دیدار حضور داشته است در بالکن هتل ظاهر شد و در پاسخ به خبرنگاران که به او گفتند چرا پایین نمی‌آیید؟ گفت: من فقط برای هوا‌خوری چند دقیقه‌ای بیرون‌ آمدم.

  ظریف در پاسخ به خبرنگاری ژاپنی که پرسید مذاکرات تا پایان هفته میلادی به طول می‌انجامد گفت: به نظر این طور است.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر که پرسید امروز توافق می‌شود؟ گفت: بعید است.

  کری: برخی از اختلافات حل شد

  جان کری با سازنده خواندن جو مذاکرات روز جمعه اعلام کرد که در طول مذاکرات امروز با ایران پیشرفت‌هایی حاصل شده است.

  به گزارش  خبرگزاری فرانسه، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با برخی از خبرنگاران در هتل کوبورگ وین گفت: فکر می‌کنم برخی از موضوعاتی که مورد اختلاف دو طرف بود در طول گفت‌وگوهای امروز حل شده است و پیشرفت‌هایی را داشته‌ایم.

  او هم‌چنین افزود: امروز چندین نشست میان اعضای مختلف تیم‌های مذاکره کننده برگزار شد و هم‌اکنون بحث در مورد دو موضوع جداگانه در حال انجام است.

  کری هم‌چنین به خبرنگاران گفت: البته جو مذاکرات امروز نیز سازنده بود.

  وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد:‌ ما هنوز تقریبا در مورد دو موضوع با یکدیگر اختلاف داریم و برای حل آن به‌زودی نشست‌های دیگری عصر امروز و فردا انجام خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات