آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28640
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ۴ گردشگر ایرانی در مالزی تبرئه شدند

  آوای شمال/ دادگاه عالی مالزی چهار گردشگر ایرانی را پس از دو سال زندان از اتهام قاچاق ماده مخدر متامفتامین تبرئه و آزاد کرد. به گزارش ایرنا، ‘محمدعظمان حسین’ رییس دادگاه روز جمعه اعلام کرد دادستان موفق به اثبات اتهام قاچاق مواد مخدر ‘ا.س’ ۲۴ ساله، ‘م.ز’ و ‘س.ب’ هر دو ۳۰ ساله و ‘ع.ک’ ۳۷ […]

  آوای شمال/ دادگاه عالی مالزی چهار گردشگر ایرانی را پس از دو سال زندان از اتهام قاچاق ماده مخدر متامفتامین تبرئه و آزاد کرد.

  به گزارش ایرنا، ‘محمدعظمان حسین’ رییس دادگاه روز جمعه اعلام کرد دادستان موفق به اثبات اتهام قاچاق مواد مخدر ‘ا.س’ ۲۴ ساله، ‘م.ز’ و ‘س.ب’ هر دو ۳۰ ساله و ‘ع.ک’ ۳۷ ساله چهار گردشگر ایرانی نشد.

  این گردشگران ایرانی در سال ۲۰۱۳ به اتهام نگهداری مواد مخدر در اتاق هتل خود بازداشت شدند، اما دادستان مالزی نتوانست اثبات کند این مواد مخدر مربوط به این افراد است.

  متهمان تاکید داشتند ۵۲۷٫۳ گرم ماده مخدر متامفتامین کشف شده در اتاق هتل به این افراد تعلق نداشته و در اتاقشان جاسازی شده بود.

  براساس قانون مصوب سال ۱۹۵۲ مالزی فرد حمل کننده و یا نگهدارنده بیش از پنج گرم مواد مخدر با مجازات اعدام مواجه می شود.

  دادگاهی در مالزی تیرماه جاری حکم اعدام یک گردشگر ایرانی را که به اتهام حمل دو کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر روانگردان شیشه در کوالالامپور بازداشت شده بود، به ۲۰ سال حبس و ۱۰ ضربه شلاق کاهش یافت.

  فروردین ماه امسال نیز همزمان با افزایش هشدار به ایرانیان برای گرفتار نشدن در دام قاچاقچیان مواد مخدر هنگام سفر به مالزی، دادگاه عالی آلواستار مرکز ایالت کداح این کشور یک مرد ایرانی را به اتهام قاچاق سه کیلو و ۹۰۰ گرم مواد روانگردان شیشه به اعدام محکوم کرد.

  بیشتر اتباع ایرانی زندانی در مالزی در دام باندهای قاچاق مواد مخدر گرفتار شده و دستگیر می شوند. برخی از ایرانیان با پیشنهاد سفر رایگان به مالزی و حمل وسایل تجاری، فریب باندهای قاچاق مواد مخدر را خورده و بدون درنظر گرفتن این که وسایلی که حمل می کنند امکان دارد حامل مواد مخدر باشد، در فرودگاه های مالزی گرفتار می شوند.

  ‘عباس رنجبر’ کنسول ایران در کوالالامپور اخیرا به مسافران هشدار داد نسبت به پیشنهادات اغفال کننده برای سفر به خارج هوشیار باشند تا در دام قاچاقچیان که اثری از خود بجا نمی گذارند، نیفتند.

  گزارش ها نشان می دهد ورود افراد خلافکار به طور مستقیم از ایران به مالزی به شدت کاهش یافته و تعداد زندانیان ایرانی در این کشور جنوب شرق آسیا نیز روند نزولی دارد.

  هم اکنون بیش از ۲۲۰ ایرانی شامل حدود ۳۰ زن و ۱۹۰ مرد در زندان های مخوف مالزی بسر می برند.

  براساس برخی اطلاعات در حال حاضر سه هزار و ۲۷۶ زندانی در مالزی در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند که حدود ۷۰ مرد و هفت زن از این زندانیان ایرانی هستند.

  حدود دو هزار خارجی به اتهام های مختلف که اکثر مواد مخدر است در زندان های مالزی دوران محکومیت خود را می گذرانند و یا در انتظار حکم اعدام و یا دادگاه تجدید نظر هستند.

  برچسب ها :

  نظرات