آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28587
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  عفت با هویت زن گره خورده است/نپرداختن بدهی بانکی حق‌الناس است

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های امروز نمازجمعه ابرکوه اظهار داشت: اسلام با برنامه های حکمت  آمیز خود در رشد فکری، عملی، اجتماعی و سیاسی موثر است و فضیلت و ارزش های معنوی جامعه اسلامی را با پاک و مطهر دانستن زن تضمین می کند و منزلت زن مسلمان را به […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های امروز نمازجمعه ابرکوه اظهار داشت: اسلام با برنامه های حکمت  آمیز خود در رشد فکری، عملی، اجتماعی و سیاسی موثر است و فضیلت و ارزش های معنوی جامعه اسلامی را با پاک و مطهر دانستن زن تضمین می کند و منزلت زن مسلمان را به حد اعلی می رساند.

  حسینی تأکید کرد: علاوه بر شرع مقدس، تجربه هم نشان داده است که بی حجابی و بد حجابی، مقدمه بی عفتی و بی بند و باری و بدحجابی هم فاضلاب مدرنیته است و در حقیقت طرح پروژه بی حجابی برای آزادی زن نیست بلکه برای آزادی مردان در هوسرانی، چشم چرانی و خلافکاری است و زن در این حالت نه فقط آزاد نیست بلکه اسیر هوسهای بوالهوسان است.

  خطیب جمعه ابرکوه با اشاره به قرار داشتن در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فرصت کوتاه باقی مانده را قدر بدانیم و وظیفه مسلمانی خود را بهتر بدانیم و تلاش کنیم تا حقوق مردم به ذمه ما نماند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حقوق دولت و ملت نزد خدا یکسان است اما بعضی بدهی های بانکی را اهمال کاری ومسامحه می کنند و مسئولان نیز نامه ای به بنده نامه نوشته اند که بدهی معوقه مردم شهرستان ابرکوه به بانکها شش میلیارد تومان است.

  حسینی تصریح کرد: این پولها حق الناس و حق همه مردم از صغیر و کبیر و حق بیت المال است.

  حسینی بیان کرد: حل بسیاری از مشکلات مردم با همین تسهیلات صورت می گیرد و می تواند گره گشای امور مردم باشد و پس ندادن بدهی های بانکی ذمه دارد، و شرعاً و عرفاً جایز نیست.

  خطیب جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد راهپیمایی روز قدس نیز اظهار داشت: امروز جهان اسلام نشان داد که فلسطین از یاد نرفته است و نمی رود و جنگهای داخلی با ترویج افراطی گری، جنگی نیابتی از طرف آمریکا و رژیم اشغالگر قدس است.

  وی افزود: روز قدس یادگار ماندگار حضرت امام خمینی (ره) و از برجسته ترین ایام تاریخ انقلاب است و مردم ایران هیچگاه آن را از یاد نخواهند برد.

  اشاره به هفته بهزیستی و تجلیل از نقش خیران شهرستانی که در راستای برنامه های این اداره در خدمت به ۹۰۰ معلول شهرستان تلاش می کنند و گرامیداشت هفته تأمین اجتماعی، بخش های دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه ابرکوه بود.

  برچسب ها :

  نظرات