آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28575
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هم‌اکنون اتفاق عجیبی رخ نداده است و مذاکرات همچنان ادامه دارد

  آوای شمال/ مجید تخت روانچی در حاشیه مراسم ختم مادر همسر خود که امروز امروز جمعه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: منطق ما طوری است که با پشتوانه مردمی می‌خواهیم موضوع مذاکرات هسته‌ای با حفظ عزت حل شود، لذا ما چیزی را با عزت خود معامله نمی‌کنیم. روانچی گفت: باید با عزت به توافق […]

  آوای شمال/ مجید تخت روانچی در حاشیه مراسم ختم مادر همسر خود که امروز امروز جمعه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: منطق ما طوری است که با پشتوانه مردمی می‌خواهیم موضوع مذاکرات هسته‌ای با حفظ عزت حل شود، لذا ما چیزی را با عزت خود معامله نمی‌کنیم.

  روانچی گفت: باید با عزت به توافق برسیم.

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی درباره اینکه طرف مقابل اسب خود را تغییر داده و از تفاهم لوزان عبور کرد، اظهار داشت: روز پنجشنبه روز عجیبی نبود و آمریکایی‌ها یک ضرب العجلی داشتند که این ضرب‌العجل برای ما خیلی مهم نبود و قبلاً گفته بودیم که اگر قبل از ضرب‌العجل به توافق برسیم بهتر است، ولی بعد از آن هم اگر به توافقی رسیدیم مشکلی نیست.

  وی با بیان اینکه مذاکرات بالا و پایین زیادی دارد، اظهار داشت: بعضی‌ اوقات بعد از تفاهم متوجه می‌شویم که طرف مقابل خواسته‌هایش را تغییر داده و زیاده‌خواهی می‌کند، ولی ما مقاومت می‌کنیم.

  روانچی با تاکید براینکه زیاده‌خواهی طرف مقابل در مذاکرات وجود دارد، گفت: امروز مذاکرات در وین همچنان ادامه دارد و امیدواریم اگر حسن نیت لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد و از طرف مقابل تصمیم سیاسی لازم گرفته شود، می‌توانیم به توافق لازم برسیم.

  عضو تیم مذاکره‌کننده کشورمان خاطرنشان کرد: در مذاکرات یکسری تفاهمات وجود دارد که ممکن است مکتوب نباشد، اما این تفاهم متقابل است؛ ولی بعد در حین مذاکرات تغییراتی در آن به وجود می‌آید و برداشت‌هایی می‌شود که باعث تغییر مسیر شده است.

  معاون وزیر امور خارجه افزود: هم‌اکنون اتفاق عجیبی رخ نداده است و مذاکرات همچنان ادامه دارد، لذا امیدواریم، بتوانیم با حفظ اصول به نتیجه لازم برسیم.

  تخت روانچی گفت: هم‌ اکنون از نظر بسیاری از اسناد و ضمایم موضوع پایان پذیرفته، اما تنها چند نکته کلیدی باقی مانده است.

  تخت روانچی درباره تمدید مذاکرات خاطرنشان کرد: از نظر ما ضرب‌العجلی وجود ندارد و مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا به نتیجه لازم برسیم.

  برچسب ها :

  نظرات