آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28562
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سران برخی کشورهای عربی حامیان اصلی رژیم صهیونیستی هستند

  آوای شمال/ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نمازجمعه ارومیه با تاکید بر ایستادگی تمام مسلمانان جهان در برابر ظلم و جنایات رژیم غاصب اسرائیل افزود: برخی در بین مسلمانان خیلی فریبکارانه حرف می زنند و حتی در سخنان خود خداوند را نیز شاهد می گیرند، در حالی که شدیدترین دشمنی با […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نمازجمعه ارومیه با تاکید بر ایستادگی تمام مسلمانان جهان در برابر ظلم و جنایات رژیم غاصب اسرائیل افزود: برخی در بین مسلمانان خیلی فریبکارانه حرف می زنند و حتی در سخنان خود خداوند را نیز شاهد می گیرند، در حالی که شدیدترین دشمنی با مسلمانان را دارند، مصداق بارز اینچنین افرادی عربستان سعودی و کشورهای عربی هستند.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی یادآور شد: سران اینگونه کشورها وقتی حرف می زنند از دین، اسلام، قرآن و حرمین شریفین بحث می کنند اما شدیدترین خصومت علیه دین در دل اینها جای دارد. در حالی این کشورها علیه یمن ائتلاف می کنند و بزرگترین دشمن خود را یمن می پندارند که حتی گلوله ای نیز علیه اسرائیل نمی چکانند اما با ائتلاف خود علیه مسلمانان قصد دارند تا آنها را از بین ببرند.

  امام جمعه ارومیه ضمن بیان اینکه اصلی ترین حامی تروریستها، تکفیریها و رژیم صهیونیستی کشورهای عربی هستند و تروریست را ایجاد می کنند افزود: این در حالی است که حزب الله لبنان، رژیم صهیونیستی را سرجایش نشاند و امیدواریم خداوند متعال تمامی دشمنان اسلام را نابود سازد.

  وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با بیان اینکه در داخل نیز متاسفانه شاهد شعارهایی همانند نه غزه و نه لبنان هستیم که این شعارها خلاف اسلام، قرآن و آموزه های اخلاقی امام علی(ع) است افزود: در روایتها داریم و از امام علی(ع) نقل می شود که وقتی خلخال زن یهودی را باز کرده بودند، ایشان گفته بود که اگر مسلمانی از این غصه بمیرد نباید وی را ملامت کرد، اما در شرایط کنونی سرزمین مسلمانان غصب می شود، به ناموس و زن و فرزند ایشان تعدی می شود و ما باید اعتراض خود را بیان داریم.

   امام جمعه ارومیه به ویژگی های شخصیتی و زندگانی حضرت علی (ع) نیز اشاره کرد و گفت: امیرالمؤمنین علی(ع) انسان مافوقی است که نظیرش به عالم هستی نیامده است و ایشان همان کسی هستند که گفتند، اگر تمام دنیا را به من بدهند تا دانه گندمی را از دهان مورچه ای بگیرم، اینکار را نمی کنم.

  حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه عبادت در دهه آخر رمضان ثواب بسیاری دارد اعلام کرد: پیامبراکرم(ص) در تمام شبهای دهه آخر رمضان به عبادت و احیا مشغول می شدند، بنابراین قبول کردنی نیست که عبادت در دهه سوم رمضان را سست بپنداریم و اهمیت کمی بدهیم.

  دعوت به تقوای الهی، بهره مندی از روزهای باقی مانده ماه مبارک رمضان، کمک به مستمندان و نیازمندان از دیگر تاکیدات امام جمعه ارومیه در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه بود.

  برچسب ها :

  نظرات