آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 28543
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پیام روز قدس زیر بار ظلم نرفتن امت اسلامی است

  آوای شمال/ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های عقیدتی و سیاسی این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه فردای شب قدر نیز روز قدر است، اظهار کرد: روز قدر ما امروز مصادف است با روزی که یادگار امام خمینی (ره) است امروز روز توجه به مردم مظلوم و ستمدیده […]

  آوای شمال/ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های عقیدتی و سیاسی این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه فردای شب قدر نیز روز قدر است، اظهار کرد: روز قدر ما امروز مصادف است با روزی که یادگار امام خمینی (ره) است امروز روز توجه به مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین است.

  خطیب جمعه کرج در ادامه گفت: در هیچ جای جهان کشوری غیر از ایران وجود ندارد که هم ملت و هم دولتش یکصدا و متحد حامی مردم مظلوم جهان باشند.

  نماینده ولی فقیه در البرز به روحیه استکبار ستیزی امام راحل اشاره کرد و افزود: کسی نمی تواند منکر روحیه استکبار ستیز امام خمینی (ره) باشد امام در همه دوران ها از آمریکا به عنوان نمونه بارز استکبار یاد کرده است.

  وی ادامه داد: امام خمینی(ره) همیشه نسبت به آمریکا و فرزند نامشروعش اسراییل موضع می گرفت و آمریکا را دشمن درجه یک اسلام اعلام می کرد.

  این مسئول گفت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی نه تنها امروز بلکه همیشه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نمی کنند و در همه عرصه ها یکصدا این شعار را فریاد خواهند کرد.

  آل سعود با کشتار مردم بی دفاع یمن در مسیر تحقق اهداف آمریکا گام بر می دارد

  نماینده ولی فقیه در البرز رژیم غاصب اسراییل و آمریکا را دو فساد بزرگ جهان خواند و گفت: راه رهایی از این دو فساد، اخوت و بیداری اسلامی است باید روح برادری اسلامی در میان ملت های مسلمان جاری و ساری باشد.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئله اصلی جهان اسلام آزادی قدس است، گفت: آمریکا و اسراییل همه تلاششان را می کنند تا این مهم محقق نشود به همین منظور خرابکاری های سازماندهی شده و جنگ های بزرگی را در منطقه به راه انداخته اند.

  نماینده ولی فقیه در البرز یادآور شد: وجود داعش و تکفیری ها به این دلیل است تا ملت های اسلامی مردم مظلوم فلسطین را فراموش کنند.

  خطیب جمعه کرج اسلام هراسی را هدف آمریکا و اسراییل عنوان کرد و گفت: این دو فساد می خواهند ملت های اسلامی را به جان هم بیندازند به همین منظور اسلحه و مهمات را به دست برخی کشورها در منطقه می رسانند.

  آیت الله حسینی همدانی آل سعود را رژیم دست نشانده آمریکا و اسراییل دانست و گفت: این رژیم با نادانی دست نشانده آمریکا در منطقه شده است و در مقبال اعراب ایستاده و نسل کشی و کودک کشی به راه انداخته است.

  این مسئول با اشاره به اینکه آمریکا آل سعود را به جان مردم بی دفاع یمن انداخته است، گفت: آل سعود کودک کشی را دست مایه کرده است و با ریختن موشک بر سر مردم بی دفاع یمن در مسیر تحقق اهداف شیطان بزرگ گام بر می دارد.

  برخی متولیان فرهنگی در کشور خود را به خواب زده اند

  وی با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش ایران را مداخله گر در امور کشورها می نامند، گفت: دردناک است عوامل نظامی آمریکا بر سر مردم بی دفاع یمن آتش می ریزد ولی وقتی ایران کمک دارویی و حیاتی به این کشور ارسال می کند آن را مداخله گر می نامند.

  خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه برخی در کشور نیز به این حیله آمریکا دامن می زنند، گفت: برخی در کشور شعار دادند و خواستند اصول اسلامی را خدشه دار کنند ولی تدبیر رهبری به این کوتاه فکران اجازه هیچ کاری را نخواهد داد.

  نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود، به ۲۱ تیرماه سالگرد حمله وحشیانه به مسجد گوهرشاد اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۱۴ عده ای مردم را به خاطر حجاب و عفاف داشتن در مسجد گوهرشاد در مشهد الرضا به خاک خون کشیدند به همین منظور شورای عالی فرنگی کشور روز ۲۱ تیرماه را روز عفاف و حجاب نامید.

  آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه دشمن تا جای که می تواند تلاش می کند تا به اصول اسلامی ضربه بزند، گفت: دشمنان اسلام می خواهند معارف اسلامی در جامعه رشد و توسعه پیدا نکند و برای تحقق این هدف جریان کشف حجاب به راه انداختند.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند یا خود را به خواب زده اند، گفت: به متولیان فرهنگی که خواب هستند توصیه می کنیم که نصیحت های رهبری و دلسوزان را بشنوند و از خواب غفلت بیدار شوند.

  مسئولان البرزی قانون عفاف و حجاب را اجرا کنند

  آیت الله حسینی همدانی در ادامه خطاب به متولیان فرهنگی که خود را به خواب زده اند، گفت: بدا به حال شما که در این شرایط حساس کنونی که باید به توسعه فرهنگ اسلامی کمک کنید خود را به خواب زده اید در مقابل خداوند باید پاسخگو باشید.

  نماینده ولی فقیه در البرز گفت: دلیل به خواب زدگی برخی متولیان فرهنگی در جامعه، سیاسی و انتخاباتی است و متاسفانه این مشکل دامن استان البرز را هم گرفته است.

  خطیب جمعه کرج خطاب به مسئولان استان گفت: خواسته بنده، ائمه جمعه استان، مسئولان دلسوز و تک تک مردم ولایتمدار البرز از متولیان فرهنگی در امر حجاب اجرای قانون عفاف و حجاب و برخورد با متخلفان است.

  وی در ادامه سخنان خود به بحران های عظیمی اشاره کرد که کشور پس از انقلاب اسلامی پشت سر نهاده است و گفت: یکی از بحران های پشت سر نهاده شده حادثه ۱۸ تیرماه سال ۷۸ بود که در قالب جنبش دانشجویی سر برآورد.

  آیت الله حسینی همدانی گفت: حادثه ۱۸ تیرماه سال ۷۸ اصول اسلامی را هدف قرار داده بود و جریانات سیاسی را به وجود آورد.

  این مسئول به حضور مردم در ۲۳ تیرماه همان سال اشاره کرد و افزود: مردم آگاهانه به خیابان ریختند و توطئه را خاموش کردند.

  ملت ایران اسلامی در مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی گام بر می دارند

  خطیب جمعه کرج به بحران دیگری اشاره کرد و گفت: در سال ۸۸ کشور هشت ماهی درگیر بود و باز هم حضور مردم در روز ۹ دی ماه همان سال خط بطلانی بود بر زیاده خواهی برخی ها، و حساب کار نیز دست دشمنان ایران اسلامی آمد.

  وی به بیانات رهبری در خصوص اتفاقات ۸۸ اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب ار این بحران با نام فتنه یاد کردند و فرمودند « ظلم بزرگی به کشور شد» فتنه گران تلاش کردند که انقلاب را از مسیر اصلی منحرف کنند ولی درایت های به موقع رهبر فرزانه انقلاب باعث شد که مردم آگاهانه در روز ۹ دی ماه حماسه بیافرینند.

  نماینده ولی فقیه با اشاره به فتنه گران و اینکه آنان به امام شهدا اهانت کردند و عذرخواهی هم نکردند، گفت: برخی در کشور در تلاش هستند دامن فتنه گران را از این ننگ پاک کنند در دستگاههای اجرایی رخنه کرده اند مدیران را عوض می کنند و می خواهند برای آینده کشور تصمیم بگیرند.

  وی خطاب به افرادی که برای رهایی فتنه گران تلاش می کنند، گفت: پیام ۹ دی ماه را نشنیده و درک نکرده اید و می خواهید آگاهی و بصیرت مردم را از آنان بگیرید ولی اینها خیالات خامی است که در سر می پرورانید.

  خطیب جمعه کرج در پایان، گفت: حامیان فتنه بدانند مردم ایران اسلامی با توکل به خداوند و تبعیت از رهبری تا تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی این راه را ادامه خواهند داد.

  برچسب ها :

  نظرات