آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2738
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پاسخ روسیه به آمریکا در مذاکرات ایران!

  آوای شمال/ وزارت خارجه روسیه روز سه‌شنبه به اقدام آمریکا در تشدید تحریم‌های ضدروسی واکنش نشان داده و تصریح کرد که مسکو به تحریم‌های آمریکا پاسخ مناسب می‌دهد. روسیه تصریح کرده است که این اقدام واشنگتن می‌تواند همکاری‌های بین‌المللی از جمله در موضوع برنامه هسته‌ای ایران را با تردید مواجه کند. به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، […]

  آوای شمال/ وزارت خارجه روسیه روز سه‌شنبه به اقدام آمریکا در تشدید تحریم‌های ضدروسی واکنش نشان داده و تصریح کرد که مسکو به تحریم‌های آمریکا پاسخ مناسب می‌دهد. روسیه تصریح کرده است که این اقدام واشنگتن می‌تواند همکاری‌های بین‌المللی از جمله در موضوع برنامه هسته‌ای ایران را با تردید مواجه کند.

  به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، در بخشی از بیانیه روسیه که در واکنش به افزودن نام‌های جدید به فهرست «ماگنیسکی» منتشر شده، آمده است: «روسیه گسترش دایره تحریم‌ها از سوی ایالات متحده را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.»

  این بیانیه می‌افزاید: «گسترش تحریم‌های ایالات متحده، همکاری‌ها با روسیه در موضوعاتی چون برنامه هسته‌ای ایران، بحران سوریه و دیگر پروژه‌های بین‌المللی را زیر سوال می‌برد.»

  وزارت دارایی آمریکا روز دوشنبه (دیروز) اسامی ۴ فرد دیگر را به بخش علنی «فهرست ماگینسکی» اضافه نمود و اسامی این افراد صبح امروز در سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شد (جزئیات بیشتر).

  بر اساس این تصمیم، «آپتی علاء الدینوف» معاون وزیر کشور جمهوری چچن، «محمد داووداف» رئیس دفتر ریاست جمهوری چچن، «ویکتور گرین» معاون دادستانی کل روسیه و «آندری استریژوف» رئیس کمیته تحقیق روسیه در خصوص مرگ «سرگئی ماگینسکی» به فهرست قبلی مقامات روسی افزوده شدند.

  «جف راتک» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته با اعلام تصمیم مقامات واشنگتن در این خصوص یادآور شده بود که این اقدام عکس العمل به حوادث روی داده در روسیه است و می‌تواند بطور غیرمستقیم بر مسئله رعایت حقوق بشر در این کشور تاثیر بگذارد.

  وی همچنین در پاسخی در خصوص عکس العمل روسیه به این اقدام واشنگتن، یادآور شد دولت آمریکا به بهبود روابط با روسیه در آینده امیدوار است، ولی چنین مسئله‌ای در حال حاضر و با توجه به اقدامات مسکو ممکن نیست.

  برچسب ها :

  نظرات