آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2726
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  واکنش آمریکا به شهادت سردار سپاه در عراق

  آوای شمال/ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: تمرکز ما روی حل مساله هسته‌ای ایران قرار دارد. جف راسکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به اظهارات اخیر باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه احتمال بازگشایی سفارت کشورش در تهران در دوران ریاست‌جمهوری وی وجود دارد، گفت: من […]

  آوای شمال/ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: تمرکز ما روی حل مساله هسته‌ای ایران قرار دارد.

  جف راسکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به اظهارات اخیر باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه احتمال بازگشایی سفارت کشورش در تهران در دوران ریاست‌جمهوری وی وجود دارد، گفت: من فکر می‌کنم اگر متن مصاحبه رییس‌جمهور را بخوانیم متوجه می‌شویم که وی در پاسخ به سوال احتمال بازگشایی سفارت آمریکا در تهران گفته بود من هرگز نمی‌گویم هرگز. اما بعدتر تاکید کرد که تمرکز سیاست خارجی کشور بر مذاکرات هسته‌ای و حل این موضوع قرار دارد.

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: رییس‌جمهور همچنین تاکید کرد که ایران باید از فرصت مذاکرات هسته‌ای برای حل این موضوع استفاده کند و این گام اول است اما می‌تواند اساسی برای بهبود روابط باشد.

  وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم سخنان رییس‌جمهور به وضوح نشان داد که تمرکز ما روی مذاکرات هسته‌ای قرار دارد.

  جف راسکی همچنین درباره اینکه دولت آمریکا امیدوار است بتواند تا پایان دوره کاری باراک اوباما در سال ۲۰۱۶ روابطش با ایران را بهبود بخشد، گفت: دولت اعلام کرده است که هیچ دری را نمی‌بندد اما نگرانی‌های ما درباره ایران کاملا شناخته شده است و تمرکز ما روی مساله هسته‌ای قرار دارد. اکنون این فرصت وجود دارد که بتوانیم این کار را انجام دهیم.

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره کشته شدن یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق، گفت: من گزارشاتی در این باره شنیده‌ام اما اطلاعات بیشتری برای اظهارنظر در این زمینه ندارم.

  وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اظهارات روز گذشته باراک اوباما که گفته بود ایران می‌تواند به یک قدرت منطقه‌ای بسیار موفق تبدیل شود، گفت: رییس‌جمهور تاکید کرد که سیاست آمریکا روی حل مساله هسته‌ای قرار دارد و این دلیلی است که ما مذاکرات‌مان را با این کشور به همراه دیگر اعضای ۱+۵ ادامه می‌دهیم.

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادامه داد: من فکر می‌کنم مساله رفتار ایران است که باید تغییر کند که تنها به موضوع هسته‌ای که درگیر آن هستیم محدود نمی‌شود.

  به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این علاوه‌بر روشن دانستن آینده مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد: شرایط به یک سال و نیم گذشته قابل بازگشت نخواهد بود. اکنون تصور غلط طرف‌های مذاکره کننده از الگوی رفتاری جمهوری اسلامی ایران را توانسیتم در مذاکرات تغییر دهیم. ایران‌هراسی پروژه شکست خورده‌ای است و این دستاورد بزرگی است.

  ظریف تاکید کرد: قدرت منطقه‌ای ایران افزایش یافته است.

  وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نظرسنجی‌های موسسات آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران تصریح کرد: مردم آمریکا اعلام کرده‌اند که تنها راه برخورد با موضوع هسته‌ای ایران مذاکره است. این نشان می‌دهد که تمام دنیا حتی جامعه آمریکا و حتی جامعه‌ای که بیشترین تاثیرپذیری را علی‌القاعده از حرف‌ها و تبلیغات و سیاه‌نمایی‌های آقای نتانیاهو دارد به این نتیجه رسیده‌اند که راه برخورد با ایران راه مذاکره است یعنی با این ملت با فشار، تحمیل و جنگ نمی‌شود صحبت کرد اما این ملت اهل گفت‌وگو، اهل منطق، اهل مذاکره و اهل رسیدن به راه‌حل است. این یک تفاوت اساسی است.

  رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+۵ گفت: امروز نه تنها سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بلکه منطقه و جهان به دنبال رسیدن به تفاهم در برنامه‌ی صلح آمیز هسته‌ای کشورمان هستند و این امر بسیار مهم است و طلیعه‌ بسیار خوبی از همکاری‌های سازنده را نشان می‌دهد و آثار و مواهب بسیار مهمی را برای کشور به دنبال خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات