آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27080
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  دستگیری سارقان سابقه‌دار خودرو/ انهدام باند سند نمره

  آوای شمال/ در پی اقدامات پلیسی در خصوص کنترل مجرمان سابقه دار، کارآگاهان اداره دوم مبارزه با سرقت خودرو پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت خودرو بنام «روح الله » (۴۴ ساله) پس از آزادی از زندان مجددا اقدامات مجرمانه خود را از سر گرفته […]

  آوای شمال/ در پی اقدامات پلیسی در خصوص کنترل مجرمان سابقه دار، کارآگاهان اداره دوم مبارزه با سرقت خودرو پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت خودرو بنام «روح الله » (۴۴ ساله) پس از آزادی از زندان مجددا اقدامات مجرمانه خود را از سر گرفته و با جمع آوری تعدادی از مجرمان سابقه دار در کنار یکدیگر اقدام به تشکیل گروه جدیدی در زمینه سرقت انواع خودروهای سواری از شهر تهران و فروش آنها به شیوه سند نمره کرده است.

  در جستجوی متهم سابقه دار

  با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص آغاز اقدامات مجرمانه روح الله کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق این شخص به مخفیگاه وی در شمال کشور مراجعه و در تحقیقات از محل سکونت وی اطلاع پیدا کردند که وی همزمان با تشکیل گروه سارقان جدید اقدام به جابجایی مخفیگاه خود کرده است.

  با انجام اقدامات پلیسی، سر انجام آخرین مخفیگاه سرکرده گروه سارقان در شهرستان اسلامشهر شناسایی و روح الله دستگیر شد. متهم سابقه دار که در زمان دستگیر شدن در حال استراحت بود و از سوی کاراگاهان پلیس غافلگیر شده بود، بلافاصله برای تححقیقات بیشتر به اداره پلیس آگاهی منتقل شد. از سوی دیگر کاراگاهان در بازرسی از مخفیگاهش قولنامه های متعدد خرید خودروهای تصادفی و دیگر شواهد و دلایل مبنی بر خرید و فروش خودروهای مسروقه کشف شد. همین سر نخ های کشف شده نشان می داد متهم به همراه تیمی از سارقان از مدت ها قبل اقدام به جعل سند و خرید و فروش خودروهای سرقتی می کنند.

  من بی گناهم

  با انتقال متهم دستگیر شده به اداره آگاهی وی بلافاصله تحت بازجویی های فنی  و پلیسی قرار گرفت  اما متهم که تازه از شوک دستگیری از سوی کاراگاهان بیرون آمده بو.د . ادعا کرد که بی گناه است و اشتباهی از سوی ماموران دسنتگیر شده است . در شرایطی که روح الله در تحقیقات اولیه منکر هرگونه تشکیل گروه جدید سارقان خودرو شده بود  اما با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده از مخفیگاه وی و همچنین شواهد و مستندات جمع بندی شده در طول اقدامات پلیسی مجبور به بیان حقیقت شده و ضمن معرفی همدستان خود اعلام کرد  که با شناسایی خودروهای تصادفی اقدام به خرید خودروهای دارای تصادف شدید و با خسارت بالا به قیمت نازل کرده، سپس خودروهای مشابه را در تهران سرقت و خودروهای مسروقه را به سوله ای در شمال کشور منتقل کرده و پس از تغییر ارکان خودروها، آنها را به شیوه سند نمره به فروش می رساندند. متهم سابقه دار در ادامه اعترافاتش مخفیگاه بقیه همدستانش را هم لو داد .

  دستگیری سارق حرفه ای خودرو

  با اطلاعاتی که روح الله در اختیار  کاراگاهان قرار داده بود، آنها موفق شدند بلافاصله دومین عضو باند بزرگ سند نمره را هم شناسایی کنند. تحقیقات، نشان می داد مرد شماره دو باند بزرگ به نام پیمان ( متولد ۱۳۵۷) – از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت انواع خودرو – است و بعد از اینکه بارها اتز سوی ماموران دستگیر شده بود. برای زندگی به یکی از شهرهای شمالی رفته است . با بررسی سوابق متهم در بانک اطلاعاتی متهمان سابقه دار مخفیگاه پیمان در استان مازندران شناسایی شد و وی در محل ویلای بزرگش دستگیر شد. کاراگاهان همچنین موفق شدند از مخفیگاه وی آلات و ادوات ویژه سرقت و همچنین انواع ECU های مسروقه کشف و توقیف شد.

  “پیمان” پس از انتقال به اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ  بلافاصله به بیش از ۸۰ فقره سرقت انواع خودروهای پژو ۴۰۵ ، زانتیا ، پارس و … از شهر تهران و فروش آنها به شیوه سند نمره (تغییر اصالت خودروهای مسروقه و فروش آنها با استفاده از اسناد و مدارک خودروهای تصادفی ) با همدستی روح الله اعتراف کرد.

  تحقیقات ادامه دارد

  سردار عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر در گفتگو با خبرنگار مهر به  کشف بیش از ۸۰ دستگاه از انواع خودروهای سرقت شده توسط متهمان اشاره کرد و گفت : با هماهنگی های بعمل آمده با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، افراد و محل های فروش خودروهای مسروقه در سطح کشور شناسایی و کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی طی چندین نویت نیابت قضایی به شهرها و استان های مختلف کشور اعزام شده و نسبت به شناسایی و توقیف خودروهای مسروقه اقدام کرده و تمامی خودروهای کشف شده برای استرداد به مالباختگان به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

  رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری تعداد دیگری در این پرونده گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده، چند نفر از خریداران خودروهای تصادفی و سندنمره کار و همچنین خریداران خودروهای مسروقه که از سرقتی بودن آنها اطلاع داشتند شناسایی و طی چندین عملیات دستگیر و به اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند؛ همچنین تحقیقات از متهمان برای شناسایی سایر سرقت های احتمالی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

  برچسب ها :

  نظرات