آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27071
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  درگیری مسلحانه مرزبانان سراوان با قاچاقچیان

  آوای شمال/ فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با اشاره به شهادت یک مرزبان هنگ مرزی سراوان در درگیری با قاچاقچیان مسلح گفت: این افراد به کشور پاکستان متواری شده‌اند و ما اعتراض‌مان را به پاکستان ابلاغ کرده‌ایم. سردار سرتیپ پاسدار رهام بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این […]

  آوای شمال/ فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با اشاره به شهادت یک مرزبان هنگ مرزی سراوان در درگیری با قاچاقچیان مسلح گفت: این افراد به کشور پاکستان متواری شده‌اند و ما اعتراض‌مان را به پاکستان ابلاغ کرده‌ایم.

  سردار سرتیپ پاسدار رهام بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: مرزبانان هنگ مرزی فراوان با اشرافیت اطلاعاتی از قصد یک باند قاچاق مواد مخدر برای انتقال محموله به داخل کشور آگاه شدند.

  فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سحرگاه امروز مرزبانان موفق شدند سوداگران را در محاصره خود قرار دهند و سوداگران مرگ پس از رویارویی با مأموران بدون توجه به هشدارهای پلیس به سمت مأموران تیراندازی کردند که با واکنش سریع و مقتدرانه آنها مواجه شدند و با برجا گذاشتن محموله مواد مخدر و با استفاده از کوهستانی بودن منطقه به عمق کشور پاکستان گریختند.

  این مقام ارشد مرزبانی سیستان و بلوچستان با تأکید بر برخورد متقابل و مقتدرانه با قاچاقچیان و متجاوزین به حریم ایران، گفت: در این عملیات قاچاقچیان مسلح با برجا گذاشتن یک تن و ۶۷۰ کیلو مواد مخدر، تعدادی چهارپا، ۴ دستگاه تویوتا و ۳ دستگاه موتور از صحنه متواری شدند.

  سردار حبیبی بیان داشت: متأسفانه یکی از مرزبانان غیور هنگ مرزی فراوان به نام ستوان دوم اسحاق سیاسرمقدم در این درگیری به درجه رفیع شهادت نائل شد.

  فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با ابراز تأسف از شهادت این مرزبان غیور اظهار داشت: کشور ایران اعتراض شدید خود را به کشور پاکستان به دلیل عدم نظارت و کنترل مرزها و همچنین مبارزه با فعالیت گروهک ها و قاچاقچیان مسلح به این کشور اعلام کرده است.

  سردار حبیبی ادامه داد: متأسفانه در عمل شاهد بی توجهی و نابسامانی دستگاه های نظامی و امنیتی کشور پاکستان هستیم.

  فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به پاکستان ابلاغ شده و از طریق دستگاه دیپلماسی در حال پیگری هستیم و این موضوع در دستورکار قرار گرفته است.

  برچسب ها :

  نظرات