آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27060
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  اجرای حکم قطع دست دو سارق در مشهد

  آوای شمال/ حکم قطع دست ۲ سارق که به تایید دادگاه تجدیدنظر رسیده بود روز گذشته با حضور مقامات قضایی اجرای احکام دادسرای مشهد در زندان مرکزی به اجرا درآمد. اولین سارقی که انگشتان وی صبح روز گذشته زیر تیغ قرار گرفت، دزد ۲۶ساله ای به نام «م. ع» بود این سارق که مجرد و […]

  آوای شمال/ حکم قطع دست ۲ سارق که به تایید دادگاه تجدیدنظر رسیده بود روز گذشته با حضور مقامات قضایی اجرای احکام دادسرای مشهد در زندان مرکزی به اجرا درآمد.

  اولین سارقی که انگشتان وی صبح روز گذشته زیر تیغ قرار گرفت، دزد ۲۶ساله ای به نام «م. ع» بود این سارق که مجرد و در مشهد ساکن است شب هنگام و پس از کج کردن نرده های خارجی حفاظ پنجره وارد منزل می شد او در یکی از سرقت هایی که با همین شگرد انجام داده بود در کمد منزل شاکی را نیز شکسته و چندین میلیون تومان ارز خارجی ، وجه نقد و لوازم دیگر را سرقت کرده بود.

  این درحالی بودکه مالباخته در مسافرت به سر می برد و سارق جوان در کمال آرامش توانسته بود شب هنگام حرز (اصطلاح حقوقی است وبه مکان مناسبی گفته می شود که مال عرفا در آن از دستبرد محفوظ می ماند) منزل وی را شکسته و اموال او را برباید. گزارش خراسان حاکی است: سارق جوان که با اعلام شکایت مالباختگان تحت تعقیب قرار گرفته بود دستگیر و در شعبه ۱۳۶ دادگاه عمومی و جزایی مشهد محاکمه شد.

  اگر چه وی سرقت عادی هم انجام داده بود اما قاضی دادگاه وی را به خاطر شکستن حرز به قطع دست محکوم کرد که این رای با اعتراض متهم روبه رو و پرونده برای رسیدگی دقیق تر به شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر خراسان رضوی ارسال شد، بنابراین گزارش، قضات با تجربه دادگاه تجدیدنظر نیز پس از رسیدگی به این پرونده و بررسی محتویات آن و همچنین اعترافات صریح متهم ، رای صادره از سوی دادگاه را تایید کردند و بدین ترتیب این پرونده برای اجرای حکم به یکی از شعب اجرای احکام دادسرای مشهد ارسال شد تا این که روز گذشته با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم و درحالی که قضات اجرای احکام نیز در زندان مرکزی مشهد حضور داشتند، دست سارق ۲۶ساله زیر تیغ دستگاه قرار گرفت و انگشتان دست وی قطع شد.

  مجرم این پرونده بلافاصله توسط اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافت گزارش خراسان حاکی است: دومین سارقی که دستش زیر گیوتین قرار گرفت دزد جوانی بود که بیش از ۱۰فقره سرقت را با شکستن در از منازل مردم فردوس انجام داده و طلا و جواهرات مردم را به سرقت برده بود. اگرچه دادگاه تجدیدنظر استان خراسان جنوبی رای صادره درباره قطع ید وی را تایید کرده بود اما به خاطر این که امکانات و تجهیزات اجرای حکم در زندان مرکزی مشهد پیشرفته تر است، حکم مجازات این سارق جوان نیز در زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد و او پس از قطع انگشتان دست به مرکز درمانی انتقال یافت.

  برچسب ها :

  نظرات