آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27037
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  آسمان قصرشیرین غبارآلود شد

  آوای شمال/ رییس اداره هواشناسی قصرشیرین به خبرنگار ایرنا گفت: میزان دید افقی ناشی از غبار در شهرستان قصرشیرین اکنون سه هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است. حیدر چوپانی اظهار کرد: پیش بینی می شود گرد و غبار موجود در آسمان شهرستان قصرشیرین تا اواخر وقت روز جاری […]

  آوای شمال/ رییس اداره هواشناسی قصرشیرین به خبرنگار ایرنا گفت: میزان دید افقی ناشی از غبار در شهرستان قصرشیرین اکنون سه هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است.

  حیدر چوپانی اظهار کرد: پیش بینی می شود گرد و غبار موجود در آسمان شهرستان قصرشیرین تا اواخر وقت روز جاری از جو منطقه خارج شود.

  وی دمای کنونی هوای قصرشیرین را ۳۹ درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوا را نیز ۱۰ درصد ذکر کرد.

  رییس اداره هواشناسی قصرشیرین اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین ۵۳ روز درگیر غبار بوده که در فروردین ۹، اردیبهشت ۱۵، خرداد ۲۲ و تیر ماه جاری نیز هفت روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاک همراه بوده است.

  گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور را آلوده کرده است.

  شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی خواست که به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

  شهرستان قصرشیرین واقع در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت، ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.

  برچسب ها :

  نظرات