آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  بستر رشد و توسعه همه جانبه قم فراهم شود/ نامه شهردار قم به روحانی

  آوای شمال/ فریدون همتی در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قم طی سخنانی افزایش تعامل دستگاه‌های اجرایی استان را در راستای پیشرفت استان قم بسیار راهگشا دانست. وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام “همدلی و همزبانی دولت و ملت” از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: باید از ظرفیت شخصیت‌های کشوری […]

  آوای شمال/ فریدون همتی در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قم طی سخنانی افزایش تعامل دستگاه‌های اجرایی استان را در راستای پیشرفت استان قم بسیار راهگشا دانست.

  وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام “همدلی و همزبانی دولت و ملت” از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: باید از ظرفیت شخصیت‌های کشوری و نیز نگاه ویژه دولت به استان قم استفاده شود.

  مشاور عالی وزیر کشور با اشاره به ویژگی‌های بین‌المللی و موقعیت خاص استان قم در کشور گفت: بستر رشد و توسعه استان باید در تمام زمینه‌ها دیده شود و این مهم با تهیه طرح‌های توسعه‌ای و ارائه آن‌ها در برنامه ششم توسعه کشور و جذب سرمایه‌های لازم دور از دسترس نیست.

  وی با تأکید بر لزوم پیش‌بینی زیرساخت‌های لازم در قالب طرح‌های تفصیلی اضافه کرد: می‌توان انرژی لازم برای جلو راندن قطار رشد استان با اجماع بین مدیران استانی و نیروهای متخصص به دست آورد.

  همتی با اشاره به ضرورت انجام مطالعات کافی برای احداث و تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره و در دست اجرای استان ادامه داد: باید با کار شبانه‌روزی و رفع نواقص احتمالی و نیز حضور بخش خصوصی راه رسیدن به شرایط ایده‌آل را هموار کنیم.

  نامه شهردار قم به رئیس جمهور

  به گزارش شهرداری قم، مرتضی سقاییان‌نژاد شهردار قم نیز در دیدار سرپرست استانداری قم اظهار داشت: از انتصاب حضرت‌عالی به این سمت خرسندیم و امیدواریم که در سایه تعامل و همکاری بتوانیم خدماتی در شأن کریمه اهل بیت (س) را به زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت معصومه (س) ارائه کنیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدهی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قم بیان کرد: هر دو روز به دلیل سودی که حساب می‌شود یک میلیارد تومان به این بدهی‌ها افزوده می‌شود.

  شهردار قم با بیان اینکه در مقابل این بدهی، شهرداری قم نیز ۳۵۰ میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد، اضافه کرد: باید بررسی جامع و همه جانبه داشته و برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کرد و راهکار ارائه داد.

  دیدار استاندار و شهردار قم

  وی با بیان اینکه این میزان بدهی دو برابر درآمد نقدی شهرداری قم در سال جاری است، گفت: این مسائل موجب شده است که در روند اجرای پروژه‌های شهری خلل ایجاد شده و کمبود نقدینگی گره‌هایی را در کار ایجاد کرده است.

  سقاییان نژاد با بیان اینکه شهرداری قم به دنبال این نیست که بخواهد از این بدهی شانه خالی کند، اظهار کرد: راهکارهایی را بررسی و تدوین کرده‌ایم ولی سودی که به این بدهی تعلق می‌گیرد باید متوقف شود تا بتوانیم این راهکارها را اجرایی کنیم.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه در خصوص این مشکل و بدهی‌های شهرداری قم نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته و مسائل را تشریح کرده است گفت: امیدواریم که بتوانیم در این خصوص به راهکارهای عملی و اجرایی برسیم و در سایه تعامل و همکاری مشکلات را برطرف کنیم.

  وحدت نظر شورا، شهرداری و استانداری در خدمت به مردم

  رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این دیدار، انتصاب سرپرست استانداری قم را تبریک گفت و اظهار کرد از همکاری وزارت کشور در صدور حکم دکتر سقاییان نژاد تقدیر می‌کنیم.

  ولی الله بیاتی با اشاره به وحدت نظر در انتخاب شهردار قم با ۱۹ نفر رأی اعضای شورا بیان کرد: شورا تعامل خوبی با شهرداری، استانداری و فرمانداری داشته است و همه سعی و تلاش ما این بوده است که در مسیر خدمت به مردم تلاش کنیم و از مسائل اختلاف آمیز پرهیز کرده‌ایم.

  وی با بیان اینکه بین شورا و شهرداری و استانداری فضای خوبی برای خدمت به مردم حاکم است، اظهار کرد جلسه معارفه دکتر سقاییان نژاد نیز با حضور رئیس مجلس و مسئولان استان قم باشکوه خوبی برگزار شد و همه در تلاش هستند که بتوانیم خدمات لازم را به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(ع) ارائه دهیم.

  برچسب ها :

  نظرات